16 січня 2014 року стався антиконституційний бєспрєдєл. Заява ГО “Інформаційний центр “Майдан Моніторинг”

Сьогодні в сесійній залі Верховної Ради відбулося дійство, яке назвали ухваленням низки законопроектів.

Безвідносно до змісту цих законопроектів, ганебність якого заслуговує окремих заяв, ми би хотіли наголосити на тому, що спосіб, в який обговорювали та голосували ці законопроекти, немає нічого спільного не лише з процедурою розгляду і ухвалення законопроектів, передбаченою українським законодавством, а й із загальними правилами законотворення, прийнятими у цивілізованому світі.

Досить лише сказати, що власне результати голосування народних депутатів оголошувалися негайно після підняття ними рук на підтримку відповідного законопроекту без підрахунку кількості цих рук, що добре видно на відеозаписах цих подій. По суті законопроекти оголошувалися ухваленими лише тому, що керівництво парламенту та парламентської більшості бажало їх ухвалення, підтримки цих законопроектів більшістю законодавців ніким не було зафіксовано.

Маємо спробу створити прецедент творення закону без належного ухвалення законопроекту парламентом, прецедент привласнення купкою осіб права творити обов’язкові для всього суспільства правила від імені парламенту.

Закликаємо Президента не підписувати законопроекти, проголосовані без дотримання вимог до процедури розгляду та ухвалення парламентом законопроектів, по суті проголосовані без підрахунку голосів парламентарів, що їх підтримали.

У випадку, якщо Президент не накладе вето і підпише законопроекти, які не було належно проголосовані парламентом, доведеться казати про перехід суспільно-політичної кризи в Україні до нової фази, коли вже буде неможливо говорити про необхідність поваги всіх сторін до закону та правопорядку, адже буде зруйновано засади, на яких грунтується законність.

Тому закликаємо всіх, хто зацікавлений у подоланні кризи в Україні у мирний спосіб, зробити все від них залежне для того, щоб домогтися ветування Президентом цих законопроектів.

Закликаємо народних депутатів у своїй майбутній законотворчій діяльності дотримуватися всіх процедурних вимог та правил, встановлених українським законодавством. Парламент, як місце, де створюється закон для всього суспільства, повинен бути взірцем поваги до закону та дотримання закону, а не генератором беззаконня.

Від імені Громадської організації Інформаційний Центр “Майдан Моніторинг”
Голова правління Наталка Зубар

ПС. Ми намагалися привернути увагу до цієї проблеми ще в 2011 році

http://world.maidan.org.ua/2011/spihotechnika-the-legal-collapse-of-ukrainian-state-visualized

A propos Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

3 Commentaires

  1. Приношу свои искренние извинения за вышесказанное.

Les commentaires sont fermés.