Обама: Українці не хочуть, щоб на їх прагненнях поставили хрест

Президент США Барак Обама сподівається, що в Україні буде сформовано більш легітимний уряд, а влада зрозуміє, що люди прагнуть брати участь у визначенні власної долі. Про це Обама заявив в рамках Інтернет відео-конференції з американцями.

Відповідаючи на питання з приводу ситуації в Україні, Барак Обама зазначив, що США ведуть активний діалог з опозицією та урядом.

“Ми переконані, що По-перше, правила, які обмежують протести та свободу слова зрештою є контр-продуктивними і ми виступаємо проти цього”, – зазначив Обама.

Чого українці не хочуть … так це, щоб за зачиненими дверима було поставлено хрест на їх прагненні до більш вільного суспільства інтегрованого до Європи
Барак Обама

По-друге. Має бути шлях реструктуризувати уряд України у спосіб, який дозволить опозиції та людям на вулицях брати участь у підготовці до демократичного процесу, який створить більш легітимний та єдиний уряд. Це буде не просто, але ми намагаємось допомагати у переговорах на шляху до цієї мети”.

Третє. У довготерміновій перспективі, частина того, що відбувається є проявом того, що українці очевидно дивляться на Європу та Захід, як партнерів у переході до більш вільної економіки, на основі вільного ринку. Очевидно, вони мають сильні історичні зв’язки з Росією та значні комерційні стосунки з Росією, і ними не треба жертвувати”.

“Я думаю, що чого українці не хочуть – і ми бачимо підтвердження цьому на вулицях – так це, щоб за зачиненими дверима було поставлено хрест на їх прагненні до більш вільного суспільства інтегрованого до Європи. Ми вже бачили подібне у світі. Державам тепер важко діяти за старими правилами, які не враховують реальні надії та сподівання звичайних людей”

“Коли є Інтернет, смартфони, Google та технології та інформація, люди хочуть брати участь у визначенні власної долі. Тепер не можна обмежувати інформацію так як раніше. Сподіваюсь, що влада України визнає це і все вирішиться мирно. Я завжди стурбований випадками застосування сили і, як я вже казав, ми щодня спілкуємось з урядом України, щоб досягти позитивного вирішення”, – зазначив президент США.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mRBT4JtmrMY

Барак Обама говорить про Україну, починаючи з 6-ї хвилин 40 секунди.

http://ukrainian.voanews.com/content/article/1842492.html

A propos Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair