Місія Схід: Красноармійськ. Треба спочатку виховати патріотів, а потім проводити вибори

Триває моніторинговий проект «Місія Схід», який відбувається в рамках Української миротворчої школи і охоплює прифронтові міста на сході України.

Сьогодні, у третій день моніторингової місії, її учасники проїхались за маршрутом Маріуполь – ВолновахаКрасноармійськ, де зустрілись з місцевими активістами, – с. Олександро-Калинове Котянтинівського району, а надвечір прибули до Костянтинівки.

Маріуполь – Волноваха – Красноармійськ

Сьогодні вранці учасники моніторингового проекту «Місія Схід» виїхали з Маріуполя, де вчора провели насичений день, та попрямували через м. Волноваха до Красноармійська Донецької області. Поблизу Волновахи вони зафіксували чергу автомобілів з українського боку до КПВВ «Бугас», що розташований поблизу лінії розмежування і через який можна потрапити на тимчасово окуповану російськими військами територію України.

#МісіяСхід
#Маріуполь
Ви досі возите дрова і харчі в АТО кому не треба, витрачаючи на це 3тис.грн на паливо і купу часу?…

Posted by Oleksandr Shevchenko on 15 серпня 2015 р.

#МісіяСхід
Маріуполь – тільки введення ВЦА. Ніяких виборів. В Маріуполі все круто з рівнем розвитку громадянського суспі…

Posted by Oleksandr Shevchenko on 15 серпня 2015 р.

#МісіяСхід
Вчора оглядали цілий Маріуполь. Місто шалено красиве влітку. Раджу всім. Must see. Досить чисте, приємна архі…

Posted by Oleksandr Shevchenko on 15 серпня 2015 р.

#МісіяСхід
За традицією трохи візуалки з Маріка.

Posted by Oleksandr Shevchenko on 15 серпня 2015 р.

#МісіяСхід
Проїздом через Волноваху. Ранкові стрілки з котанами.

Posted by Oleksandr Shevchenko on 15 серпня 2015 р.

Давно не бачили мітинг за ДНР? А ось він. Масштаб вражає!
#МісіяСхід

Posted by Oleksandr Shevchenko on 15 серпня 2015 р.

Красноармійськ

У Красноармійську учасники проекту «Місія Схід» зустрілись з місцевими громадськими активістами. В рамках зустрічі підбулась дискусія щодо питань, які пов’язані з необхідню заборони проведення місцевих виборів на Донбасі, контролем громадськості за органами місцевого самоврядування, шляхів розвитку національно-патріотичного виховання дітей та молоді, культурного розвитку та декомунізації.

Дискусія була дуже жвавою. Попри різні думки її учасники дійшли загального висновку, що на цей час проводити місцеві вибори на Донбасі не слід, оскільки на влади на місцевому рівні знову прийдуть колишні члени «Партії регіонів» завдяки використанню адміністративного тиску (на вчителів, лікарів, працівників підприємств тощо), зазомбованості місцевих мешканців ідеологічними антиукраїнськими міфами, а також відсутності широкої проукраїнської свідомості серед них (так, наводився приклад, що начальник відділу освіти Красноармійської міськради не володіє українською мовою та вважає, що це її конституційне право – не володіти українською), що може привести до поширення зони конфікту за межі сьогоднішньої лінії фронту.

Значну увагу було присвячено питанню контролю громадськості за діями органів місцевого самоврядування, зокрема, за виконанням місцевого бюджету, а також ефективності діяльності Громадської ради при Красноармійській міськраді.

Велику увагу присвячено й питанням національно-патріотичного виховання серед молоді та запропоновано концепції його розвитку у м. Красноармійську. Крім того, учасники дискусії обговорили проблеми, пов’язані з відсутністю у місті пам’ятників визначним українцям (наприклад, Тарасу Шевченку) та меморіалу пам’яті жертв Голодомору, а також ситуацію з виконанням заходів щодо декомунізації у місті. Зокрема, зазначалось, що існують суттєві розбіжності з місцевою владою щодо нової назви міста, яке до 1934 року називалось Гришине.

Обговорили і проблему вимушених пересенців, яких у місті близько 22 тисяч, з яких офіційно зареєстровані 17 тис. осіб, а 500 діточок пересенців влаштовано до дитячих садочків міста.

#МісіяСхід
#Красноармійськ
Публічна дискусія на тему місцевих виборів, декомунізації та національно-патріотичного виховання. Широкий спектр думок.

Posted by Oleksandr Shevchenko on 15 серпня 2015 р.

Люди бояться правди. Оце їздимо і я чую: “ситуація в країні”, “та сторона”, “події на Донбасі”… І ажніяк не “війна”, н…

Posted by Oleksandr Shevchenko on 15 серпня 2015 р.

Увага! Оголошую другий конкурс в стилі #LOVEDONBAS. До участі запрошуються всі прихильники проведення відкритих демократ…

Posted by Oleksandr Shevchenko on 15 серпня 2015 р.

Красноармійськ – Олександро-Калинове – Костянтинівка

Після Красноармійська учасники «Місія Схід» завітали до місцевого музею у с. Олександро-Калинове Костянтинівського району, а надвечір приїхали до Костянтинівки.

Нагадаємо, що «Місія Схід» триватиме до 20 серпня. На цей час її учасники побували у Дніпропетровську, Запоріжжі та Маріуполі.

Стежте за перебігом місії у твіттері за допомогою хештегу #МісіяСхід