Візьміть участь в створенні Української Вільної Бібліотеки!

ПРО СТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ВІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ
Івано-Франківськ,
24 серпня 2011 року

Ініціативна група Історичного Товариства «Українська Варта» розпочинає проект створення Української Вільної Бібліотеки – громадського, недержавного, культурно-просвітницького закладу, відкритого для вільного користування усіма охочими.

Ініціатори не переслідують жодних комерційних цілей. Метою Проекту є відродження просвітницьких традицій українців у сучасних умовах.

Важливість і необхідність створення бібліотеки у наш час очевидні.

Процеси світової глобалізації щораз більше впливають на українське суспільство, при цьому разом із цивілізаційними здобутками приходить нівелювання духовних і культурних цінностей нашого народу, що призводить до духовної деградації, поступового втрачання своєї самобутності. Водночас відбувається відкритий і прихований наступ на все українське, що становить основу нашого буття як народу.

Поза всі здобутки українства від часу проголошення Україною своєї незалежності 1991р. (а це вже 20 років!) переважна більшість українців мало обізнана з власною історією і культурою. Наприклад, особливе значення має інтелектуальна спадщина українців, що творилася у руслі національного відродження минулих часів, визвольної боротьби, а також величезна її частка, що творилася поза межами України у час совєтської окупації. Це є часто недосяжним і невідомим тут, в Україні.

Бібліотека створюється у Калуші на Прикарпатті. Наразі, поки що невеличка, вона зберігається у приватному приміщенні засновників, по мірі накопичення її плановано перенести до приміщення, яке ми шукаємо. Є декілька варіянтів. Оскільки бібліотека є недержавною, а приватною – власністю громади її засновників, тому відповідно ми не розраховуємо і не шукаємо підтримки у держави.

Бібліотека відкрита абсолютно для всіх. Користування відбувається двома способами. Перший – безпосередня робота у ній, другий – заочно. Що це таке? У Мережі буде розміщений на офіційному сайті бібліотеки електронний каталог усіх книжок, де кожний обирає собі необхідне для роботи чи ознайомлення. Обираючи необхідне, читач робить замовлення на електронне копіювання всієї книжки чи певної частини або ж бібліотека іншим способом передає книжку на користування в інше місто чи місцевіcть. Лишень оплачує витрати по доставці. Все. Така схема працює в багатьох подібних закладах по цілому світові. Наприклад, Бібліотека ім. С.Петлюри у Парижі чи Бібліотека НТШ у Америці.

Основу бібліотеки склали надходження літератури від самих авторів Проекту.

Закликаємо усіх небайдужих долучитися до Проекту, надаючи до бібліотеки книги, також будемо вдячні за будь-яке сприяння цій шляхетній справі.

Незабаром буде розпочато укладання електронного каталогу Бібліотеки, до якого матимуть доступ усі бажаючі, з різних куточків України і світу.

Прохання поширювати цю інформацію в Україні та серед української громади у світі.

Пропозиції, відгуки та запитання просимо, будь ласка, надсилати на електронну адресу ukrvarta@ukr.net . Контактовий телефон +38-099-221-04-01.

Über Nataliya Zubar 2352 Artikel
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

3 Kommentare

  1. Відсканую та розпізнаю кілька прекрасних дитячих книжечок.
    Там, здається, вже з авторськими правами все ОК (тобто, ні на кому вони не залишились).

    Дякую за чудову ініціативу!

  2. При удачному закiнченнi задуманого ,користуватимуся.

Kommentare sind deaktiviert.