Чому слід треба думати про вибори

В минулому році Верховна Рада внесла зміни до закону про вибори, котрий у певній мірі став компромісом поміж теперішньою владою і опозицією . Хоч загально він більше спрямований на утримання влади донецькими. Чому? Найперше прохідний бар’єр до українського парламенту  підвищено з 3-х до 5 відсотків, що  унеможливлює потрапляння у Верховну Раду багатьом партіям. А сукупно це мільйони виборців по всій країні, котрі б віддали їм свої голоси. З огляду на те що графу «Проти всіх» так само вилучено з майбутніх бюлетенів, то Партія Регіонів шляхом фальсифікацій також  сподівається на ці голоси.

Друге: половину кандидатів до Верховної  Ради , обиратимуть за партійними списками  ,  а інших  225 депутатів  за мажоритарною системою.  Одначе, таким кандидатам в народні обранці буде дуже важко. Бо за мажоритаркою  будуть прагнути пропхатися до Верховної Радине не тільки олігархи, але і партії будуть ставити своїх людей, щоб одержати більше голосів у  парламенті .

Особливо буде важко для електорату розрізнити і перевірити кандидата, чи він патріотичних переконань, чи підплачений на чиюсь користь. Також, згідно із законом, передвиборну акцію можна починати  за три місяці до виборів, проте провладна партія готова до виборів хоч б завтра, коли  обезголовлена і необ’єднана  опозиція, немає ще навіть узгоджених плянів. За таких обставин якщо ми справді хочемо покращення життя не лише для зверхників Парії Регіонів, а й для себе та своїх дітей і онуків, то мусимо бути відповідальними і виваженими.

Перше: треба докладно вивчити  закон про вибори. Друге: навчитися, як пізнавати патріотичних кандидатів. Третє: щоб поліпшити свою долю, обов’язково всім треба взяти участь у виборчому процесі. У цьому важливому  виборчому часі, совість неповинна дозволити нікому продати свій голос ані змарнувати  його,  бо він є його наймогутнішою силою у боротьбі за власне існування за волю та незалежність.

Так вже складалося історично що наш народ у своїй борні за волю та добробут ніколи не отримував від інших допомоги. І нині все залежить головним чином лише від. І, дякувати Богу, що  ще  є  шанс мати замість зброї виборчий бюлетень. Нехай цю просту тину осягне кожен.

РОДУ-УККА

Über Ярослав Сватко 330 Artikel
Журналіст. Керував газетою «Шлях перемоги», яку ще у 1954 році заснував Степан Бандера. У 1995 році створив видавництво «Галицька видавнича спілка», яким керує донині. Написав кілька науково-популярних книжок на історичну тематику.