Віталій Кличко: Не можна нищити парламент

До 30 січня голова Верховної Ради України Володимир Рибак мав скликати позачергову сесію парламенту. Як того вимагали три опозиційні фракції. Відповідно до Конституції, законів України і регламенту.

Він її не скликав. Посилаючись на якісь туманні аргументи та на фобії депутата Лук’янова.

Кажуть, що риба псується з голови. Новий парламент почав псуватися з Рибака.

Я вважаю, що після цього Володимир Васильович не має морального та політичного права очолювати парламент України. Він повинен подати у відставку. Бо це не спікер, а пасивний втілювач волі Президента України, підконтрольний та підзвітний йому. Такий голова не потрібен ані парламенту, ані країні.

Але справа навіть не в Рибаку. Справа – у тенденції, яка є загрозливою. По-суті, можна говорити про те, що вже зроблено перший крок до знищення парламентаризму в Україні. Незалежна законодавча влада в країні може остаточно зникнути.

Бо нескликання сесії – це далеко не перший сигнал.

Голова Верховної Ради відмовляється ввести в дію сенсорну кнопку “Рада-3”, яка б забезпечила особисте голосування депутатів. Провладна більшість не хоче слухати звіти прем’єр-міністра та міністрів-силовиків. Народних депутатів України, всупереч прямій вимозі закону, не випускають з країни на сесію ПАРЄ.

Такого ще не було в історії незалежної України. Розпочався новий етап згортання демократії, знищення основ законності та парламентаризму. Влада йде шляхом встановлення тоталітарного правління і інших шляхів не визнає.

Напередодні парламентських виборів, українська влада розраховувала отримати слухняний та поступливий, мовчазний парламент. Але не вийшло. Опозиція показала, що здатна захищати свої права та інтереси країни.

Тоді влада вдалася до альтернативного сценарію: дискредитувати парламент, поставити під сумнів легітимність його рішень, виключити з політичного процесу.

Як відомо, в 1918 році матрос Залізняк розігнав Установчі збори. Сьогодні за методами матроса діє олігархічна більшість українського парламенту. Вони прагнуть переламати парламент, змусити його обслуговувати владу у конвеєрному режимі.

Я вважаю, що час розмов минув. Настав час пошуку симетричної і адекватної відповіді на авантюри влади.

Іншого вибору у нас немає. Два тижні тому я оприлюднив план дій боротьби з беззаконням у Верховній Раді. Ми виконаємо цей план.

З усією відповідальністю заявляю: ця Верховна Рада або працюватиме законно, або не працюватиме взагалі. Так само і ця влада: або вона почне грати за правилами, або в країні буде інша влада.

http://blogs.pravda.com.ua/authors/klitchko/5109269b8e740/

Über Nataliya Zubar 2342 Artikel
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

3 Kommentare

  1. Я была уверена, что, когда Виталий Кличко пройдет в ВР, он станет самым сильным украинским политиком. Во всех отношениях.

  2. Коли б опозиція, закликавши народ на допомогу, домоглася затвердити простий закон про відкликання депутата, що голосує проти інтересів українства, проблема тушок, шахраїв, була б вирішена. На жаль, виборцям пообіцяли: скасувати податковий кодекс, пенсійну реформу, харківські угоди, оголосити імпічмент гаранту, люстрацію корупціонерам. А зараз розказують, що того не можна зробити, іншого не можна зробити. То , якщо нічого не можете зробити, – закликайте депутатів ВР здати мандати і оголосити нові вибори, для тих, що зможуть це зробити. Заблокувати трибуну ВР, вимагати відставки Пшонки ! Досить локшин ! Скільки можна з народу робити чечетівських “котят” ?

Kommentare sind deaktiviert.