МЗС: Щодо проявів ксенофобії та інших форм нетерпимості в Російській Федерації

В Україні викликає стурбованість зростання рівня проявів ксенофобії, антисемітизму та расизму в Російській Федерації.
Вважали б за доцільне привернути увагу ще до ряду конкретних фактів, які були зафіксовані в минулому та нинішньому році на території Російської Федерації.

18 січня ц.р. у Хабаровському краї на площі 30-річчя Перемоги на пам’ятник воїнам, які загинули у роки Великої Вітчизняної війни, була нанесена свастика.

Наприкінці січня ц.р. у м. Курськ невідомі вандали нанесли неонацистські символи на паркан в районі стадіону «Локомотив».

8 березня ц.р. в Іжевську невідомі вандали намалювали свастику і залишили образливі написи на адресу російської влади на монументі бойової і трудової слави Удмуртії.

У лютому ц.р. від ксенофобських і неонацистських нападів в РФ загинуло 3 особи, від рук вандалів постраждало щонайменше 4 об’єкти.

Усього з початку року від подібних злочинів постраждало 14 осіб у 6 регіонах країни, 6 з яких загинуло.
У березні 2013 року у м. Ростов-на-Дону під час конфлікту з вихідцями з Кавказу загинув вболівальник місцевої футбольної команди. Відповіддю на загибель людини стала мережева націоналістична акція «День руського гнева», яка відбулася у 10 містах РФ.

У червні 2013 року в м.Удомля Тверської області, пройшов збір націоналістів з багатьох регіонів РФ, в якому взяли участь близько 300-400 осіб. Лунали ксенофобські гасла.

У липні 2013 року стався гучний інцидент у м. Пугачов, коли місцеві мешканці провели несанкціоновані мітинги, намагалися перекрити федеральну трасу Волгоград-Самара, а також влаштували численні погроми в мікрорайоні, де проживали вихідці з Чечні.

Згодом, численні аналогічні націоналістичні акції пройшли також у містах Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Тула, Вороніж, Перм, Саратов та ін.

Найгучнішою подією ультраправих сил стали сутички в районі Бірюльово (м. Москва) під ксенофобськими лозунгами, які швидко переросли у масштабні заворушення із антимігрантськими лозунгами. Після неї, за допомогою московських націоналістів було організовано нову хвилю протестів під назвою «Наш ответ Курбан-Байраму», коли учасники вишукалися величезною колоною та направилися у напрямку Бірюльово.

Вважаємо, що ці та інші факти ксенофобських проявів в Росії мають стати предметом серйозної уваги з боку світової громадськості.

Acerca de Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair