Шкуродерство процвітає у культурній столиці?

У Львові продовжують жорстоко вбивати собак. 11 серпня на вул. Максимовича сталося отруєння 2-х опікунських тварин, а через 2 дні, 13 серпня, на вул. Стрийській холоднокровно отруїли домашнього пса.

Собаки, які жили на вулиці Максимовича, охороняли онкологічний диспансер. Вони перебували під наглядом волонтерів. Окрім того, цих тварин у свій час викупили з львівського комунального підприємства, що займається відловом тварин – ЛКП «Лев», фактично врятувавши їм життя.

«Велика ймовірність, що тварин отруїли протитуберкульозним засобом, який продається у аптеках міста за рецептом, – каже Юрій Микитюк, віце-президент Західно-українського товариства захисту тварин (ЗУТЗТ), – на це вказують всі симптоми. Собаки помирали мученицькою смертю, у них були судоми, параліч. Опікуни тварин організували експертне дослідження трупів, люди профінансували цю експертизу, яка коштує 350 грн., також на місце події була викликана міліція, написана відповідна заява».

«Хочеться спитати у місцевої влади, а саме панів – заступника мера з питань містобудування та інфраструктури Володимира Шевчука, керівника управління житлового господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури Юрія Гольця, в.о. керівника ветеринарного відділу Олега Юзьківа та інших чиновників, – каже Наталя Вишневська, ЗУТЗТ, – що ви робите на своїх посадах? Коли ви займетеся суспільно важливою справою, а саме почнете реально і системно вирішувати питання львівських тварин, які за законом «Про тваринний світ» ! є власністю громади і захищені законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження», Правилами поводження з тваринами у м. Львові та неодноразово задекларованими тими самими чиновниками тезами про гуманне ставлення до тварин у Львові?»

Нагадаємо, що за результатами соціологічного опитування, проведеного Фондом Розвитку України, саме львів’яни більшістю висловилися за гуманне вирішення проблеми поводження з вуличними тваринами – 72% опитаних підтримали метод біостерилізації та повернення тварин у місце перебування як найбільш прийнятний з точки зору ефективності та гуманності (http://gazeta.zn.ua/socium/evro-proshlo-brodyachie-sobaki-vse-esche-s-nami-_.html).

А 13 серпня на вулиці Стрийській, 274а, через сімейний конфлікт 75-річна жінка отруїла свого собаку – восьмирічну німецьку вівчарку. Факт отруєння ця «людина» не приховує.

«Вона помстилася своїй дочці. І вибрала для цього таку форму, яку вкласти у розум нормальної людини не можливо, – каже Юрій Микитюк, – я був там вчора, намагався залагодити конфлікт, пояснити, що тварина ні при чому, але вже зранку мені повідомили, що собаку отруїли психотропними пігулками. Дочка цієї жінки написала заяву у міліцію. Зі свого боку, від громадської організації, ми також готуємо відповідну заяву у правоохоронні органи».

Коментарі:

Юрій Микитюк, ЗУТЗТ (отруєння)
097 221 7593

Андрій Курач, Президент ЗУТЗТ (загальні питання)
096 756 0004

Наталя Вишневська, ЗУТЗТ (загальні питання)
98 257 6176

A propos Nataliya Zubar 2354 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair