Акція “Спільне повітря” відбудеться на сороковий день загибелі учасників громадянського протистояння у Києві 18-20 лютого, одна з її цілей — вшанування пам’яті загиблих. Також акція має на меті підтримку єдності і цілісності України; і, нарешті, — відзначення підписання Україною політичної частини Асоціації з Євросоюзом
В акції візьмуть участь майже півтисячі музикантів. Придумали та реалізовують акцію волонтери зі Львова, Харкова та Києва, їх підтримало керівництво шести аеропортів.
30 березня у шести найбільших українських аеропортах відбудеться акція “Спільне повітря”, яка об’єднає симфонічні оркестри Львова, Києва, Харкова, Донецька, Одеси та Дніпропетровська.
У визначений час симфонічні оркестри в аеропортах своїх міст одночасно виконають “Оду до радості” — офіційний гімн Євросоюзу. Початок акції — 13:00.
Послухати виконання “Оди” може будь-хто бажаючий: акція буде відкритою; єдине, що потрібно зробити глядачеві, — приїхати в аеропорт.
Акція “Спільне повітря” має три мети:
вшанування пам’яті усіх загиблих під час громадянського протистояння у Києві 18-20 лютого: як “Небесної Сотні”, так і працівників правоохоронних органів;
підтримка цілісності та неподільності України, спільності завдань, бажань та почуттів мешканців усіх її регіонів;
відзначення підписання Україною політичної частини Асоціації з Євросоюзом (власне, саме тому до виконання було обрано “Оду до радості”).
Від виникнення ідеї до реалізації проекту знадобилося менше десяти днів. Ініціаторами акції виступили: головний координатор — львів’янка Іоланта Пришляк, заступник генерального директора Львівської філармонії, Голова правління оркестру «INSO-Львів»; харків’янка Олена Рофе-Бекетова та киянка Христина Храновська, благодійниця та меценат. Координаторами акції також стала харківська PR-аґенція “Bagels & Letters”, Іванна Скиба-Якубова та Тетяна Ландесман.
Координацію з усіма аеропортами здійснювала адміністрація аеропорту “Львів”. Окрім приміщення та інформаційної підтримки майже всі аеропорти також надали музикантам транспортну допомогу.
Проект є повністю волонтерським: і музиканти, й організатори роблять його безкоштовно.
В аеропортах акцію вирішили проводити, по-перше, тому, що аеропорти є символом відкритості світу, об’єднання, своєрідним “містком” між людьми, країнами, регіонами. Внутрішня символіка такої акції — “вікно в Європу”, “Схід і Захід разом”, “спільне повітря для всіх людей світу”.
По-друге, аеропорти зрозумілим чином асоціюються з небом, “а з небом так само асоціюється пристановище для душ тих, хто загинув за свої ідеї і свій обов’язок. Так ми повертаємося до ідеї вшанування полеглих”, — говорять ініціатори акції.
Зрештою, проведення музичних акцій в аеропортах є популярним, але ще не заїждженим світовим трендом останніх років.
У львівській частині акції візьме участь піаніст Маркіян Мацех, ініціатор акції “Піаніно для Беркута”.
Історія виникнення проекту:
Цікаво, що як і більшість знакових та просто помітних подій останніх місяців, акцію “Спільне повітря” придумали звичайні люди, які навіть не так давно познайомилися. Від виникнення ідеї до реалізації акції знадобилося менше 10-ти днів.
“У лютому я страшенно надихнулася акцією “Інструменти свободи”, яку робили мої друзі у Харкові і ще в 11-ти містах України (а вона, в свою чергу, була логічним продовженням “Піаніно для Беркута”, акції, яку влаштував Маркіян Мацех ще в грудні, на Банковій), — розповідає Олена Рофе-Бекетова. — Я переконана, музика — це те, що надихає нас увесь цей час, нагадує, що ми цивілізована нація і не дає втратити орієнтири. А оскільки мені дуже болить чиєсь намагання штучно розірвати регіони країни, я подумала про свого роду “телеміст” у виконанні симфонічних оркестрів Львова та Харкова”.
Ідею підхопила та розвинула Іоланта Пришляк, з якою Олена познайомилась на Фейсбуці: “Оскільки наш оркестр уже грав у Львівському аеропорті, то я і цього разу звернулася до них по допомогу, а вони, в свою чергу, запросили приєднатися всі інші аеропорти”, — розказує Іоланта.
Побачити фото та відео з виступів INSO-Львів в аэропорту можна за лінками: різдвяний ролик — https://www.youtube.com/watch?v=KnAntBoWLBM, відкриття нового терміналу —
Координацією проекту у Києві займалася Христина Храновська: “Я ж, у свою чергу, надихнулася акцією Національного одеського філармонічного оркестру під управлінням Хобарта Ерла, який 22 березня виконав “Оду до радості” на одеському Привозі”.
Іоланта Пришляк нагадує: “Ода до радості” звеличує єдність усіх людей, закликає до загального примирення і говорить про важливість стійкості у важкі часи”.
“Ми хочемо, щоб люди, які цього дня вирушатимуть в подорож з українських аеропортів, несли з собою частку великого українського європейського духу — ідеї рівності і братерства” — говорять організатори.
У рамках акції “Спільне повітря” “Оду до радості” виконають:
Київ, аеропорт Бориспіль, термінал D — ансамбль класичної музики ім. Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України; художній керівник — народна артистка України Валентина Іконник-Захарченко.
Львів, Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького, новий термінал «А» — Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів. Дириґент Володимир Сивохіп, генеральний директор Львівської обласної філармонії, музикознавець. За роялем — Маркіян Мацех.
Керівник оркестру — народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Герой України Мирослав Скорик. Камерний хор “Глорія”.
Харків, Міжнародний аеропорт “Харків”, міжнародний термінал — Симфонічний оркестр та хор Харківського Національного театру опери та балету ім. Лисенка; дириґент — заслужений діяч мистецтв України Віталій Куценко.
Одеса, Міжнародний аеропорт “Одеса” — Оркестр Одеського національного академічного театру опери та балеру. Дириґент — Ігор Чернецький.
Хор Одеського національного академічного театру опери та балету. Хормейстер — головний хормейстер ОНАТОБ, заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко.
Дніпропетровськ, міжнародний аеропорт “Дніпропетровськ” (увага! можливі зміни!)
— Академічний Симфонічний оркестр Дніпроптеровської обласної філармонії. Головний дириґент та художній керівник — заслужений діяч мистецтв України Наталя Пономарчук.
Хор академічного Театру опери та балету. Хормейстер — заслужений діяч мистецтв України Валентин Пучков-Сорочинський
Донецьк, міжнародний аеропорт “Донецьк” імені С.С. Прокоф’єва — інформація уточнюється.
Час початку акції — 13:00.
Детальною інформацією про проект з вами поділяться:
співініціаторка та головний координатор акції Іоланта Пришляк:
+380 67 161 03 48, inso.ip@gmail.com
та співорганізатори акції
PR-аґенція “Bagels&Letters”,
Іванна Скиба-Якубова, +380 97 905 82 98, ivanna@bagels-letters.com, Тетяна Ландесман, +380 63 22 22 583, landesman@bagels-letters.com
Контактна сторона для акредитації в Києві —
Ірина Ковальчук +380 67 2093873, kovalchouk@ultra-promo.com
Тетяна Мерзла +380 93 6073040, ts@ultra-promo.com
Гарно!