Чекісти посправники

Капітана Маркелова та старлєя Мудрицького поєднувало не лише ім’я Михайло. Обоє служили в КГБ. Їхні особові справи зберегли звуки пострілів у скроню українському народу.

Початок п’ятдесятих. Михайло Маркелов, Михайло Мудрицький, Борис Стекляр вбивають художника Ніла Хасевича. Людину, яка у своїй графіці доносила світу злочини радянського режиму. Чекіст Маркелов та Мудрицький навряд чи живі, але принаймні українці мають дізнатися про них більше.

Маркелов Михайло Андрійович – росіянин, комуніст. Знищував український визвольний рух з кінця сорокових, неодноразово нагороджений за це. Двічі отримував капітана. На пенсії працював у воєнізованій охороні борошномельного заводу, проходив спеціалізовані збори при КГБ. З його особової справи колеги вирізали цілі блоки документів, приховавши інші злочини.

Мудрицький Михайло Олексійович – українець, більшовик. Під час Другої світової служив комсомольським організатором, у політичному відділі та начальником бібліотеки. У каральних сталінських спецслужбах з кінця сорокових. Після виходу на пенсію служив у КГБ техніком по вільному найму. Його особова справа розсекречена лише цього року.

За сприянням Національного центру правозахисту, прокуратура розслідує вбивствоХасевича. Стекляр головний фігурант справи, живе в Рівному. На його думку: “Наша беда это вижившие националисты…”. На нашу думку: “Наша біда це не покарані чекісти!”

Слідкуйте, далі буде.

Денис Поліщук

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Чекісти посправники"

  1. Дякую за висвітлення теми.

Comments are closed.