Оголошується набір до Другої Школи Інформаційної Безпеки для захисту від інфодемії

Шановні колеги,

Інформаційний центр «Майдан Моніторинг» оголошує конкурсний відбір до Другої Школи інформаційної безпеки для груп самодопомоги під час інфодемії.

Групи інформаційної самодопомоги допомагають громадянам і громадянкам України у формуванні раціональної та відповідальної поведінки у громадських та особистих сферах в умовах постійного поширення панічної інформації про пандемію COVID-19.

Групи інформаційної самодопомоги працюють у  локальних спільнотах для подолання наслідків агресивної російської пропаганди та сприяють зниженню тривожності, агресивності та невпевненості. Вони поєднують просвітницьку роботу  щодо розуміння впливу інформації на поведінку людини і надають підтримку своєму членству в подоланні негативних наслідків інфодемії. 

Читайте, як починався цей проєкт і що було зроблене за перший рік його втілення. 

Програма Школи складається з чотирьох модулів, тематично об’єднаних по  напрямках: 

  1. Що таке групи самодопомоги і як вони працюють 
  2. Неслухняний мозок і слухняні люди
  3. Інформаційна гігієна на безлюдному острові та у великому місті
  4. Як без сварок і бійок говорити про вплив інформації на людей

Тренерська команда Школи відібрала найважливіше  з психології, нейронауки і кібернетики, соціальної психології, поведінкової економіки і суспільної безпеки, додала  аналіз соціальних мереж, а також цікаві приклади з історії науки і пропаганди, досвід самоорганізації і самодопомоги в країнах ЄС та НАТО.

В результаті навчання у Школі ви зможете:

  • Зрозуміти природу інформаційних маніпуляцій, страху і паніки в інформаційному середовищі
  • Навчитись розпізнавати інформаційні загрози, протидіяти інформаційним впливам та  організувати протидію у своїх спільнотах
  • Ефективно ухвалювати рішення в умовах невизначеності
  • А також робити однохвилинні відео

Учасники і учасниці, які пройдуть весь курс і створять групи інформаційної самодопомоги, отримають сертифікати, постійну менторську підтримку та дещо, що можна помацати руками та використати для захопливого спілкування наживо.

Навчання триватиме 4 тижні, не підряд,  3 навчальних дні на тиждень, 9 навчальних годин на тиждень. Кожен навчальний день складатиметься з тексту, вправ для самостійного виконання, онлайн заняття, завдання для самостійного опрацювання. Бажаючі отримають для самостійного ознайомлення додатково дуже багато матеріалів.

Онлайн заняття відбуватимуться у Zoom. Тим, хто не користувався Zoom раніше або не почувається в ньому впевнено, ми забезпечимо навчання.

Повний курс навчання триватиме до липня 2022 року. Навчання є безоплатним.

Кількість місць обмежена. Відбір конкурсний, перевагу матимуть – лідери та лідерки сталих груп та випускники і випускниці наших навчальних проектів. Ми візьмемо до уваги  регіональне представництво, можливість і бажання створити групу – онлайнову або живу.

Для участі у ДРУГІЙ навчальній  ГРУПІ заповніть, будь ласка, форму до 10 березня 2022 року. Про  результати відбору ми повідомимо 12 березня 2022 року.

Форма для запису тут https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSenK_V1U6d57rlUf3JipRx-Q2uTlMbseFkjyKX7noEnUm8pfQ/viewform 

Заповнення цієї форми може взяти в вас 20-30 хвилин часу, будь ласка будьте уважними.

Головні тренерки

Наталія Зубар, голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг», фахівець з інформаційних технологій і соціальних мереж, провідниця тренінгів з інформаційної безпеки в Україні, featured in WikiLeaks, SorosLeaks and Oliver Stone’s propaganda piece “Revealing Ukraine”. Харків

Оксана Яцюк, громадська активістка, тренерка, адміністраторка ФБ-сторінки «Вижити в мережі». Інформаційною безпекою займається з 2014 року, як тренерка в проектах громадських організацій та викладачка на курсах для державних службовців і працівників органів місцевого самоврядування. Авторка посібників з інформаційної безпеки для ветеранських і волонтерських організацій. Вінниця

До тренерської команди Школи також ввійдуть українські й іноземні експерти – члени, партнери і друзі Інформаційного центру “Майдан Моніторинг”,  а також випускники попередніх Шкіл Інформаційної Безпеки.

Питання? Пишіть Наталії pani@maidan.org.ua 

Інформаційний центр “Майдан Моніторинг” – це недержавна, неприбуткова громадська організація, що дбає про суспільну безпеку в Україні, яка досягається через суспільний діалог, покращення культури комунікацій і зниження рівня насилля в суспільстві. Наша Школа Інформаційної Безпеки діє з 2014 року.

Проект “Групи самодопомоги для подолання інфодемії” відбувається за підтримки Європейського Союзу в співпраці з Black Sea Trust for Regional Cooperation. “Self-help groups against the infodemic” project is supported by the European Union through the Black Sea Trust for Regional Cooperation.

Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю Інформаційного центру “Майдан Моніторинг” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу. This publication was produced with the financial support of the European Union. Its contents are the sole responsibility of Maidan Monitoring Information Center  and do not necessarily reflect the views of the European Union

About Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair