Що спільного між Декларацією прав людини та Данилом Галицьким, Тарасом Шевченком, художником Никифором, Степаном Бандерою та жертвами сталінських репресій? Відповідь на це питання з’явиться біля найвідоміших пам’ятників у центрі Львова.
10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію з прав людини. Основний принцип цих прав – вони належать усім без винятку людям, не залежно від історичного періоду, з моменту народження і впродовж всього життя.
На жаль права, згадані в Декларації, сприймаються більшістю громадян як абстрактні терміни з правозахисної діяльності, не надто пов’язані як з буденним життям, так і з історією України. Ми рідко сприймаємо наших національних героїв – визначних історичних постатей, яким ставимо пам’ятники, життєписи яких вивчаємо у школах, твори яких читаємо і цитуємо – як правозахисників, а їх діяльність оцінюємо в контексті захисту прав людини.
У суботу, 10 грудня активісти Громадянського руху «Відсіч» спробують привернути увагу до вже звиклих пам’ятників у центрі Львова, нагадуючи, що цих людей ми шануємо завдяки їх діяльності на захист прав людини. В різні епохи, різними способами ці персоналії зазнавали утисків своїх прав і піднімали спротив проти цих утисків.
Таким заходом «Відсіч» нагадує, що боротьба за українську державність не можлива була б без відстоювання прав і свобод українців – описаних у Загальній декларації прав людини, якій цими днями виповнюється 63 роки.
Акція відбуватиметься з 12 до 17 год.
Пам’ятники, які будуть задіяні в акції:
- Тарасові Шевченкові
- королю Данилу
- Степану Бандері
- В’ячеславу Чорноволу
- жертвам комуністичних злочинів
- Никифору Дровняку
- Іванові Франку
- Михайлу Грушевському