У Києві проходить міжнародна соціальна фотовиставка, мета якої – привернути увагу суспільства до важливості грудного вигодовування.
Змінити підхід
Ідея привертати увагу до теми грудного вигодовування не консультаціями і пропагандою, а через фотографії свого часу виникла у організаторки заходу Анастасії Черкіс. Сімейний і дитячий фотограф і сама є мамою двох дітей і, як розповіла Черкіс DW, має досвід грудного вигодовування близько п’яти років. «Моя мати очолює Центр розвитку родини і готує молоді сім’ї до пологів в Ужгороді, – розповіла фотограф, – тому іноді чую розмови, що молодим мамам і татам соромно годувати дітей грудьми. Є навіть суспільна думка, що це «непристойно». Оцей підхід і хочемо змінити».
Фотовиставка «З молоком матері» проходить, зокрема, за підтримки ЮНІСЕФ. Голова представництва фонду в Україні Юкіе Мокуо не приховує, що й сама донедавна годувала свою доньку. «Грудне вигодовування корисне для малюків і матерів, а ще сімей, а також як засіб збереження коштів для уряду в довгостроковій перспективі. Ніщо не може замінити материнського молока дитині», – переконана Юкіе Мокуо. Водночас в Україні, як зауважують у Дитячому фонді ООН, лише третина дітей перебуває винятково на грудному вигодовуванні.
Щороку виставка стартує на початку серпня в Ужгороді і проходить в рамках Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування. Після Києва, де фотографії можна побачити до 15 вересня у приміщенні Київського планетарію, роботи покажуть у Харкові, Львові, Москві, Білорусі. Шукають також партнерів для показу у Німеччині. Цю країну нині на виставці представляє фотограф Анастасія Фолман, робота якої стала «символом» виставки – саме її розмістили на плакаті.