Сьогодні о 9.00 біля входу до Полтавської обласної прокуратури розпочався мітинг ініційований кременчуцьким люстраційним комітетом, котрий підтримали активісти Кобеляк, Полтави та інших населених пунктів Полтавщини. Зібралося близько двохсот чоловік.
До мітингуючих вийшов поспілкуватися перший заступник прокурора Полтавської області Кравченко Юрій Олексійович. Присутні активісти по черзі висловлювали свої претензії до бездіяльності обласної прокуратури та скаржились на протиправні дії кобеляцької міліції, вимагали звільнення ряду чиновників. Крім того протестувальники вимагали прийняття закону 4359-а “Про очищення влади”.
Заступник прокурора вислухав мітингуючих, уважно занотував претензії та скарги і пообіцяв наступної середи надати грунтовні відповіді на поставлені питання. Очевидно, що люди не були задоволені такою надто стандартною відповіддю, але вирішили таки дати, можливо останній, шанс працівникам прокуратури почати працювати адекватно і нарешті відреагувати на протести громадян.
Особливу увагу активісти з Кобеляк вимагали звернути на листівки, які міліція роздавала місцевим підприємцям з ринку “Підкова” і котрі, на їх думку, порушують права та є незаконними.
Після спілкування мітингувальники попрямували до Октябрського районного суду, який, на їх переконання, покриває бездіяльність працівників прокуратури і не реагує на скарги громадян.
Дві учасниці мітингу були одягнені в костюми Феміди з брудними фартухами з написами “честь” та “гідність”, оскільки, на їх думку, працівники суду заплямували поняття честі й гідності.
Спілкуватись з мітингувальниками вийшла заступник голови суду Андрієнко Ганна В’ячеславівна.
Пані Ганна відмовилась назвати розмір своєї заробітної плати, відкинула звинувачення в заангажованості суддів районного суду й погодилась пройти процедуру очищення на детекторі брехні та попросила надати їй конкретні матеріали, котрі вказують на протиправні дії чи бездіяльність суддів у встановленому порядку.
Сьогоднішня акція вкотре довела, що другий етап Майдану лише розпочинається, що Майдан це не конкретне місце і навіть не конкретні люди. Майдан це стан суспільства, котре прагне встановлення справедливості. Так, активісти ще не навчились завжди юридично грамотно складати скарги та вимоги, ще плутають поняття “люстрація”, “антикорупція” і т. п. Але головне, що вони перестали боятись і знають точно, що будуть діяти до того часу, допоки не запрацює судова та правоохоронна системи.
Коли писав цей матеріал дізнався, що Верховна Рада прийняла в першому читанні закон 4359-а “Про очищення влади”. Сподіваюсь, що він буде прийнятий остаточно і підписаний Президентом.
Ігор Кіянчук