Про значення України у перемозі над нацизмом, нинішній стан висвітлення історії в роки війни та війну пам’ятей обговорять на Міжнародній науковій конференції «Українська Друга світова» у Києві 5 травня, 10:30 (Київський національний
Історики говоритимуть про український контекст війни та спекуляції навколо цієї теми, стереотипи та міфи, які досі визначають висвітлення Другої світової як «великої вітчизняної». Йтиметься про український визвольний рух у Другій світовій, дискурс неосталінізму в сучасній російській історіографії, пам’ять про війну та дерадянізацію символіки й історії Збройних Сил України.
Конференція складатиметься із двох секцій: «Україна у Другійсвітовій», «Війна і пам’ять». Науковці дискутуватимуть, зокрема, на такі теми: «9 травня – день перемоги, чи день пам’яті», «Друга Світова: війна пам’ятей», «Політичність терміну “Велика вітчизняна війна” і завдання дня», «Quod licet jovi: радянські офіційна та засекречена версії Другої світової війни».
Із доповідями виступлять голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, декан історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Іван Патриляк, керівник Центру історичної політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України Юрій Шаповал, завідувач відділу Інституту історії Укрїни НАН України Олександр Лисенко, докторант Українського Вільного Університету (Мюнхен) Тарас Федорів та ін.
Організатори: Міністерство освіти і науки України, Науково-дослідний інститут українознавства, Український інститут національної пам’яті, Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Подія у Фейсбуці – ТУТ