Сьогодні, 19 травня 2019 року, у День пам’яті жертв політичних репресій, небайдужі харків’яни у координації з ГР «Відсіч» провели акцію протесту «Прощання з м’ясником» проти спроби ревізії декомунізації з боку харківської міської влади і особисто пана Кернеса.
Причиною цієї акції протесту стало те, що харківський міський голова підтримав петицію щодо перейменування проспекту Петра Григоренка на маршала Жукова (повернення декомунізованої у 2016 році назви), а топонімічна комісія підтримала проект рішення про таке перейменування з внесенням питання на розгляд сесії міської влади.
Обурені такими діями міської влади небайдужі харків’яни вийшли на акцію протесту до бюсту Жукову на пропекті Григоренка, біля Немишлянської районної адміністрації міста Харкова, під назвою «Прощання з м’ясником», адже прізвиськами «М’ясник» та «Катафалк» називали солдати Георгія Жукова.
Невеликий матеріал із фоторепортажем представлено у цьому матеріалі.
З самого початку на сонці біля постаменту із бюстом Жукову перебували її охоронці – зо 15 бабусь «вартових злочинів комунізму».
Співорганізатори говорили про кривавого Жукова, про правозахисника Григоренка, розповідали про своїх пращурів, яких Жуков або послав на смерть, або які про цього «полководця» були дуже не високої думки.
Саморобними плакатами небайдужі харків’яни висловили свій протест та ставлення до Жукова, а також спробам провести ревізію декомунізації.
Учасники, оскільки постамент перебував під «надійною охороною», поклали у ноги «вартовим комунізму» груду камінців та цнглин, як символ тієї зброї, з якою в руках цей кривавий маршал відправляв у бій щойно призваних у ряди Червоної армії українських хлопців, яких прозвали «чорнопіджачниками», символ тієї історії, яку планує повернути харківський міський голова Геннадій Кернес.
Були емоції, перепалки та нерви, бо ж для багатьох злодіяння Жукова та комуністичного режиму – це сімейна трагедія. Але обійшлося загалом мирно і поліції не треба було вчиняти якихось дій. Бабусі-охоронці час від часу співали пісень своєї комсомольської молодості.
Наостанок учасники акції запустили Жукова у небо на повітряних кульках портрет кривавого Жукова, що символізує необхідність «відпустити» Жукова у минуле, але той відлетів у дерева, у гіллі яких заплутався.
Також подаємо думки учасників про акцію
Дякую всім, хто прийшов на акцію. Будемо боротися далі, що недопустити перейменування проспекту Петра Григоренка на Жукова, не допустити цього та інших проявів реваншу.
Всі фото: автор – Сергій Петров, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0
Сергій Петров, ІЦ «Майдан Моніторинг», співорганізатор акції.