Після повномасштабного вторгнення російські війська почали активно обстрілювати Харків. Особливо сильно дісталося Північній Салтівці – на сьогоднішній день там не залишилося жодного вцілілого будинку. 70 відсотків житлових будівель та інфраструктури зруйновані важкою артилерією.
Постраждала вулиця Дружби народів, розташована одразу в двох районах – Київському та Салтівському. Під час обстріляв був зруйнований 225-й будинок. Внаслідок чергового прильоту на декількох поверхах будівлі рухнув фасад. Також там обвалилося перекриття. Після прильоту сталася пожежа, вогонь випалив будинок зсередини.
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/07/image15.jpg)
Цей будинок неодноразово привертав увагу фотографів. Світлини виглядали вельми символічними: випалений дім, жахливі руйнування і разом з тим – надпис російською «Ул. Дружбы народов». Ця вулиця отримала назву ще за совєтських часів. За задумом тогочасних чиновників, вона мала б символізувати братерство народів всередині СРСР. Подібні топоніми були практично в кожному місті колишнього СРСР.
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/07/image106.jpg)
Юлія Гуш
Публікація профінансована Інтерньюз Нетворк та ГО «ІНСТИТУТ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ» в рамках проекту “Медійна програма в Україні”