У ніч проти 1 серпня 2023 року росія обстріляла Харків за допомогою безпілотників «Shahed». У місті зафіксовано щонайменше три прильоти. Один удар прийшовся по гуртожитку Харківського вищого професійного училища сфери послуг. Частково обвалилися 3-й та 2-й поверхи будівлі, зруйновано перекриття даху. На місці прильоту виникла пожежа – її площа склала 200 кв.м. На той момент в будівлі людей не було. Безпілотники запустили з Бєлгородської області РФ.
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image58-1.jpg)
Нинішню назву училище отримало тільки у 2007 році. Хоча засноване було 26 березня 1946-го. Тоді це була профтехшкола обласної промислової кооперації. У повоєнні роки процес навчання був важким, не вистачало обладнання та підручників. 2 лютого 1960 року школу реорганізували в професійно-технічне училище, але згодом промислова кооперація була скасована. Заклад реорганізували в навчальний комбінат. Разом з тим йому виділили нову триповерхову будівлю по вулиці Якіра, 5. Це вона постраждала внаслідок прильоту. Зараз це вулиця Тюринська.
![Харківське вище професійне училище сфери послуг після удару "Шахедом".Фото Євген Титаренко. 1 серпня 2023 року](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image57-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image59.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image60.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image61.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image62.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image63.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image64.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image65.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image66.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image67.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image68.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image69.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image70.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image71.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image72.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image73.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image74.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image4-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image5-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image6-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image8-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image7-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image9-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image10-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image11-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image12-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image13-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image14-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image15-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image16-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image17-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image18-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image19-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image20-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image21-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image22-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image23-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image24-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image25-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image26-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image27-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image28-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image29-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image30-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image31-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image32-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image33-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image34-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image35-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image36-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image37-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image38-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image39-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image40-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image41-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image42-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image43-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image44-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image45-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image46-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image47-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image48-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image49-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image50-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image51-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image52-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image53-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image54-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image55-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image56-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image1-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image2-1.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image3-1.jpg)
Юлія Гуш
Публікація профінансована Інтерньюз Нетворк та ГО «ІНСТИТУТ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ» в рамках проекту “Медійна програма в Україні”