Фазенда «Виноград» – база відпочинку, що знаходиться в селі Іванівка Ізюмського району. До повномасштабного вторгнення тут проходили різноманітні виставки, концерти, фестивалі, майстер-класи, організовувалися сплави на байдарках. Також база приваблювала шанувальників гастротуризму. Проте 28 лютого фазенду «Виноград» захопили окупанти, а через місяць зв’язок з селом був втрачений.
![фазенда виноград](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image12-3.jpg)
На базі відпочинку росіяни облаштували бойові позиції. До того ж, в цій місцині проходила лінія розмежування. Під час свого перебування росіяни покрали байдарки, спортивне та туристичне спорядження, музичне, кухонне обладнання. Зокрема вони постріли скульптури, які прикрашали територію бази. Ну а після звільнення окупанти залишили купу гранат, розтяжок та «пелюсток», а також ретельно замінували стежки. Значних руйнувань зазнали й будівлі фазенди, зокрема ресторан з концертним майданчиком та житлові будиночки.
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image8-3.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image10-3.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image16-3.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image6-3.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image1-3.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image14-3.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image2-3.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image3-3.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image11-3.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image5-3.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image9-3.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image7-3.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image4-3.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image15-3.jpg)
![](https://maidan.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/image13-3.jpg)
Після звільнення територія була поверхнево розмінована, наразі безпечно пересуватися хіба що стежками. Таблички з попередженням про мінну небезпеку не стали знімати з міркувань безпеки.
Юлія Гуш
Публікація профінансована Інтерньюз Нетворк та ГО «ІНСТИТУТ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ» в рамках проекту “Медійна програма в Україні”