18 жовтня 2024 року в Харкові ми провели вже традиційний Сьомий Харківський Безпековий Форум. І поки ми готуємо публікацію як матеріалів форуму, так і розроблених за його результатами рекомендацій, пропонуємо вашій увазі відгуки учасників форуму, яких було більше, ніж у всіх попередні роки!
Національна служба здоров’я України: Директорка Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Вікторія Мілютіна 18 жовтня взяла участь у VII Харківському безпековому форумі «Цивільні українці: виклики і стійкість в умовах терористичної війни». На форумі говорили про вплив акустичного терору на українців, підтримку ментального і фізичного здоров’я жертв війни, документування і доведення злочинів окупантів і принципи культурного спротиву та духовної стійкості українців.
Україні потрібен інститут nurse practitioners, особисто psychiatric nurse practitioners, коли досвідчені медсестри отримають магістерську освіту та зможуть діагнозувати та виписувати ліки у обмежених межах і під супервізією психіатрів.
До маленьких громад пристосовується системне навчання, тобто заходи, які стосуються всієї громади – освітні заходи про психічне здоровʼя з залученням incentives – маленьких подарунків чи грошових нагород. Потім системні заходи продовжуються, коли люди продовжують спілкуватися із фахівцями теж у складі заходів усій громади.
Анатолій Щербань, завідувач кафедри музейно-туристичної діяльності, Харківська Державна Академія Культури. От нещодавно відвідав з ними VII Харківський безпековий форум, на якому колега Ігор Дубровський (справа на фото) виступав у складі групи дослідників впливу сучасного акустичного терору на українців. До речі, скажу вам, друзі, це дуже серйозне явище, наслідки впливу якого на людей у деяких моментах перевершують інші види терору.
Про цю панель також детально написало видання Фарватер-Схід: Акустичний терор. Як Росія намагається зломити дух спротиву українців
Юлія Лапутіна, офіцер з особливих доручень Апарату Голови СБУ, генерал-майор, кандидат психологічних наук. Харківський міжнародний безпековий форум вже в сьомий раз збирає однодумців з різних сфер для обговорення глобальних, національних, регіональних безпекових питань. Взяла участь у панелі, де ми обговорювали документування злочинів російської агресії та воєнних злочинів. Окрему увагу акцентували на важливості взаємодії представників громадянського суспільства та Служби безпеки України у процесі документування, актуальності дотримання напрацьованих методик з метою подальшого використання у якості доказів за кримінальними провадженнями. Я також наголосила на необхідності системного підходу до вивчення того, що Наталія Зубар влучно називає «ворогознавством». Над цим попрацюємо далі. Дякую усім організаторам та учасникам за плідну комунікацію. Харків‘яни надихають своєю силою та незламністю. Разом переможемо!!!
Анастасія Польотова, громадська організація Україна-SOS. Більше всього вразила друга панель “Документування і доведення злочинів російського терору”. Про ті події які відбувалися у 2014 році це занурювання у спогади про початок війни і згадка про те, що розповідав чоловік, коли почали виїзди на Донеччину і Луганщіну.
Вразило мене, що від того часу по сьогоді була зроблна велика робота, щоб документувати злочини россії на території України. Що залучений громадський сектор, який спільно з державними установами діють разом, щоб рашка відповіла за злочини, які відбуваються і відбувалися.
Олена Шафранова, адвокат, координаторка коаліції ГО «Досить труїти Кривий Ріг». Сьогодні прийняли участь в безпековому форумі, організованому Інформаційним центром «Майдан моніторинг». Дяка за організацію й можливість долучитися до обговорення важливих завдань та можливістю познайомитися з чудовими людьми.
Наш блок: «Документування і доведення злочинів російського терору». Наша доповідь про можливості, проблеми й інструменти доведення воєнних злочинів росіян.
Ми обов’язково переможемо в цій війні рашистів, бо ми особливі!