18 жовтня 2024 року в Харкові в місті відбувся VII Харківський безпековий форум «Цивільні українці: виклики і стійкість в умовах терористичної війни». Форум провели Інформаційний центр «Майдан Моніторинг» та Фонд Конрада Аденауера за підтримки Координаційного Гуманітарного Центру.
Пропонуємо вашій увазі рекомендації за підсумками форуму.
Акустичний терор
Акустичний терор є компонентом агресивної, терористичної війни рф проти України разом з викликаним ним „синдромом проекції“ – проекції в людській свідомості звуків повсякденного життя на „звуки війни“.
Акустичний терор в контексті російсько-української війни: соціологічний вимір
Акустичний терор приводить до тривожних розладів, генералізованих тривожних розладів, та може викликати посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Ніде в світі і ніколи в історії ще не було такої кількості цивільних людей і дітей, які страждають на ПТСР, як зараз в Україні.
Методик роботи з цивільним населенням і дітьми, які страждають на ПТСР, та через обстріли і акустичний терор ретравматизуються, немає. Не існує і сучасних методик оцінки впливу акустичних ударів, з якими постійно стикаються цивільні під час обстрілів України.
Дмитро Мангубі. Не було ще ніде і ніколи стільки дітей з ПТСР
Не всякий рівень та гучність звуку є прийнятним, таким, який людина може пережити без шкоди для здоров’я. Для підвищення безпеки необхідно прагнути до максимального зниження рівня та гучності оточуючого людей шуму, аби люди могли розрізняти воєнну загрозу від інших звуків – індустріальних, транспортних, будівельних, тощо.
Ми, експерти форуму, вважаємо, що для подолання впливу акустичного терору головними завданнями органів влади, громадянського суспільства і самих громадян є:
Підтримка постраждалих від акустичного терору з метою послаблення впливу „синдрому проекції“ на здоров’я та якість життя людей в Україні.
Істотне зменшення в публічному просторі кількості і гучності не пов’язаних з воєнними діями звуків, які можуть підживлювати у постраждалих від акустичного терору „синдром проекції“.
Підтримка постраждалих від акустичного терору
Для цього пропонуємо:
розробити просвітницьку кампанію для подолання радянського страху перед каральною психіатрією для заохочення добровільної диспансеризації постраждалих від акустичного терору з метою надання постійної належної психологічної, і за потреби також і психіатричної допомоги;
розробити практики та тренінги для зменшення впливу акустичного терору для різних вікових, соціальних, та інших груп, зокрема пропонуємо розробити програму навчання цивільних людей розрізняти „звуки війни“ від інших звуків;
створювати групи самодопомоги для постраждалих від акустичного терору за обов’язкової участі кваліфікованих психотерапевтів. (Інформаційний центр „Майдан Моніторинг” має досвід створення подібних груп,— інформаційної самодопомоги);
підтримати професійні медичні дослідження для розробки медичних протоколів чіткого визначення стану людини, яка пережила акустичний удар.
Вікторія Мілютіна. Шум скорочує життя більше ніж паління
Зменшення кількості і гучності не пов’язаних з воєнними діями звуків
Для цього ми пропонуємо:
започаткувати широку і постійну просвітницьку кампанію задля істотного зменшення в публічному просторі кількості і гучності звуків, які можуть підживлювати „синдром проекції” у постраждалих від акустичного терору“,
розробити і запровадити протоколи завчасного попередження про проведення не воєнних дій, які можуть супроводжуватись гучними звуками, які можуть підживлювати „синдром проекції”;
започаткувати кампанію заохочення мешканців України до зменшення кількості,— а саме головне,— гучності звуків, які нагадують „звуки війни“;
впорядкувати сигнали повітряної тривоги.
Доведення злочину акустичного терору
Акустичний терор як злочин можна доводити в рамках існуючого законодавства України, зокрема ст.258 ККУ і залучати для документування громадян.
Ігор Рущенко. Військовий акустичний терор як новий різновид міжнародного тероризму
Нічний акустичний терор також може кваліфікуватися, як катування безсонням, для цього потрібні професійні дослідження розладів сну.
Залучення громадян для допомоги українському слідству у документування злочинів рф вже є можливим. В Харківській області є історії успіху такої співпраці, зокрема Інформаційний центр “Майдан Моніторинг” підготував навчальний курс “Як збирати цифрові докази воєнних злочинів рф”.
Ядерний тероризм
Ядерний тероризм є унікальною характеристикою війни рф проти України, це перша війна з використанням ядерного тероризму.
Пропонуємо адвокатувати включення злочинів „ядерний тероризм“ та „замах на ядерний тероризм“ в українське та міжнародне законодавство.
Потрібно створити надійні методи і протоколи документування і доведення злочинів „ядерний тероризм“ та „замах на ядерний тероризм“.
Олена Шафранова. Треба вводити поняття – ядерний тероризм
Ворогознавство
Ворогознавство, або вивчення ворога – російської федерації, системно в Україні не ведеться, на відміну від рф, де вивчення України тривалий час є системним, постійним і ретельним.
Юлія Лапутіна, кандидат психологічних наук, генерал-майор, офіцер з особливих доручень Апарату Голови СБУ, пропонує залучити до такої роботи кваліфікованих експертів як правоохоронної сфери, так і спеціалістів з громадянського суспільства.
Юлія Лапутіна. Нам потрібно займатися ворогознавством

Також до вашої уваги Відгуки про Сьомий Харківський Безпековий Форум
Be the first to comment