Відвага – табір волі та характеру

Вже традиційно для себе ВМГО “Молодіжний Націоналістичний Конгрес” з 1 по 12 серпня на Сумщині, поблизу кордону з Росією,  провела молодіжний вишкільний табір “Відвага 2011 ім. І. Гавдиди”.

Цього року табір значно розширив свою географію, адже його учасниками стали близько сотні молодих людей майже з усіх областей України – з Київської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської, Сумської, Луганської, Дніпропетровської, Чернівецької, Херсонської, Вінницької, Харківської, Полтавської, Одеської, Закарпатської, Чернігівської, Волинської областей та з міста Києва.

Метою табору був фізичний та ідеологічний вишкіл молоді. Для її ефективного досягнення програма  поєднувала в собі як фізичне так й інтелектуальне навантаження та складалася з чотирьох блоків, а саме:

– таборовий, який включав в себе лекції та практикуми з табірництва, мандрівництва, виживання в природі, орієнтування на місцевості та ін.
– громадська дія, де учасники мали змогу  подискутувати про засади опору режиму,  дізнатися як правильно поводитись на акціях та при затриманні міліцією та як ефективно використовувати соціальні мережі в роботі громадського активіста;
–  а також ідеологічний та історичний, який включав у себе історичні екскурси про Конотопську битву, історію Холодного Яру, дискусії про боротьбу ірландських націоналістів, героїчні сторінки з боротьби УПА та  багато інших цікавих, а головне –  актуальних тем.

Дискусії відбувалися за участі фахових спеціалістів. Так, учасники табору мали можливість поспілкуватися про громадську активність і громадську структуру з експертом ІПО Олександром Солонтаєм,  голова Проводу Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Стефан Романів та редактор газети «Шлях Перемоги» Віктор Рог розповіли таборовикам про історію та сучасну діяльність ОУН, поділилися думками про стан і завдання націоналістичного руху в теперішніх умовах, почесний член МНК, директор Бюро Аналізу Політики, Олег Медуниця розповів учасникам про особливості зовнішньої політики України. Також таборовики мали змогу взяти участь у дебатах, які були організовані членом Дебатної Академії Вікою Євтушенко та у тренінгу з лідерства, який проводив екс-начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Сумської ОДА, тренер міжнародного рівня Віктор Бобиренко.

Практична частина складалася з туристичних та спортивних змагань (регбі, волейбол, кікбоксінг), водних ігор, теренової гри, змагань з туристичної техніки, смуги перешкод та вимаршу довжиною понад 60 км з елементами квесту.

Проте не обійшлося і без сюрпризів. Так, 11 серпня, за день до завершення заходу, в табір не очікувано завітали працівники правоохоронних органів. Свій візит вони мотивували контролем за громадським порядком. «Вони переписали прізвище, імя та по батькові всіх учасників, перевірили їхні документи. На відеокамеру нас фактично знімали, як якихось хуліганів, порушників. Так міліція показала свою гостинність», – коментує дану ситуацію голова МНК Сергій Кузан.   На прохання пред’явити документи відгукнулася далеко не вся делегація міліціянтів, яка складалася аж з 9 осіб (!)..

Проте це не стало перепоною для успішного завершення молодим націоналістам їх табору. 12 серпня, після урочистого закриття і нагородження найкращих учасників цінними подарунками від Проводу табору та партнера заходу – мистецької агенції “Наш Формат” молодь роз’їхалась по домівкам, щоб рівно через рік знову зібратися в таборі “Відвага ім. І. Гавдиди”.

Керівництво ВМГО “МНК” висловлює щиру подяку “Українській Партії” та В. Наливайченку за допомогу у проведенні табору.

Історична довідка:

«Лисоня» ім.Івана Гавдиди». Така була попередня назва табору «Відвага». Протягом усіх цих років переважна більшість найдієвіших молодих патріотів мала змогу пройти вишкіл на цьому таборі. У середовищі патріотичної молоді ці слова – не порожній звук: хоч раз, а доводилося комусь з молодого покоління побувати на цьому таборі або, принаймні, послухати враження своїх товаришів, чи просто прочитати у пресі чи побачити по ТБ. «Батьком» «Лисоні» по праву вважається Іван Михайлович Гавдида. Проведення табору – його задум. І кожна наступна “Лисоня” була неповторною. Табір проводився щоліта в Бережанському районі Тернопільської області неподалік легендарної гори Лисоня, історія якої написана кров’ю Українських Січових Стрільців.

У серпні 2003 р. Іван Гавдида – «хрещений батько» Молодіжного Націоналістичного Конгресу, директор Центру Національного Відродження імені Степана Бандери, гине у м. Києві від рук убивці. Віддаючи шану засновнику наймасовішого українського табору патріотичного спрямування, рішенням Центрального Проводу МНК табір “Лисоня” отримав ім’я Івана Гавдиди.

Саме 2003 р. на таборі було впроваджено найдієвіші і сучасні методи виховання волі і характеру. Бо саме ці чинники, на думку організаторів, є базовими у вихованні молодого українця – патріота і націоналіста. Того року зголосилося 186 осіб, зараховано до табору 147, пройшли всю програму і випробування – 92 таборовики.
У 2007 році «Лисоня» останній раз проводилася на Бережанщині: МНК прийняло рішення віддати її під опіку місцевій райдержадміністрації, що організовувала альтернативний табір для дітей шкільного віку. Того ж року Центральний Провід МНК прийняв рішення перенести вишкіл на Сумщину. Пам’ятаючи про риси, якими, за Дмитром Донцовим, має бути наділена українська еліта – мудрість, шляхетність, відвага – табір було вирішено назвати «Відвага».

У 2008 році табір МНК вперше був підтриманий на державному рівні – відбувся за спільної участі Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та ВМГО “Молодіжний Націоналістичний Конгрес”. Хоча вишкільний табір «Відвага» проводився вперше, але він став послідовником легендарного табору «Лисоня», що нараховує десятирічну історію, і поєднав у собі найкращі здобутки багатьох поколінь таборовиків.

В 2009 році вшановуючи славні традиції перемог наших предків-козаків, МНК вирішив не тільки приурочити свій табір до ювілею Конотопської битви, але й надати йому назву «Відвага-Конотоп – 2009». А вже в 2010 році табір “Відвага” відбувався так само на Сумщині, але на межі Сумського і Краснопільського районів, поблизу кордону з Росією.