Старовинну мечеть в Єні Сала розбирають місцеві жителі

У селі Єні Сала (с. Красноселівка Білогірського р-ну АРК) розташована напівзруйнована мечеть, що діяла до депортації кримських татар із Криму в 1944 році. Нині будівельний камінь цієї мечеті використовується для будівництва житлових будинків на прилеглих земельних ділянках.

Мечеть була обгороджена стіною, побудованою з буту, яка практично не збереглася, оскільки руки вандалів у першу чергу піднялися саме на стіну.

Після повного руйнування огородження ділянки, вандали перебралися на мечеть і джерело, яке також розміщене на території мечеті. Однак на сьогоднішній день огородження й напівзруйноване джерело знаходяться на території приватної ділянки.

Як зазначив кореспондентові QHA заступник Муфтія мусульман Криму Айдер Ісмаїлов, на даний час немає точної інформації щодо даної мечеті й тієї ділянки, яка була надана приватній особі.

«Ми зробили запит в архів і чекаємо відповіді, де буде позначена межа земель, що належать мечеті в Єні Сала. Тільки тоді буде відомо, яка частина земельної ділянки мечеті передана у приватні руки», – розповів А.Ісмаїлов.

У Муфтіяті вважають, що на даний час частина землі, що належала мечеті села Єні Сала, передана для будівництва індивідуального житла.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут