Старовинну мечеть в Єні Сала розбирають місцеві жителі

У селі Єні Сала (с. Красноселівка Білогірського р-ну АРК) розташована напівзруйнована мечеть, що діяла до депортації кримських татар із Криму в 1944 році. Нині будівельний камінь цієї мечеті використовується для будівництва житлових будинків на прилеглих земельних ділянках.

Мечеть була обгороджена стіною, побудованою з буту, яка практично не збереглася, оскільки руки вандалів у першу чергу піднялися саме на стіну.

Після повного руйнування огородження ділянки, вандали перебралися на мечеть і джерело, яке також розміщене на території мечеті. Однак на сьогоднішній день огородження й напівзруйноване джерело знаходяться на території приватної ділянки.

Як зазначив кореспондентові QHA заступник Муфтія мусульман Криму Айдер Ісмаїлов, на даний час немає точної інформації щодо даної мечеті й тієї ділянки, яка була надана приватній особі.

«Ми зробили запит в архів і чекаємо відповіді, де буде позначена межа земель, що належать мечеті в Єні Сала. Тільки тоді буде відомо, яка частина земельної ділянки мечеті передана у приватні руки», – розповів А.Ісмаїлов.

У Муфтіяті вважають, що на даний час частина землі, що належала мечеті села Єні Сала, передана для будівництва індивідуального житла.