5 вересня відбудеться акція солідарності з Олесем Біляцьким під посольством Білорусі в Києві

Українські громадські активісти та правозахисники проведуть п’ятого вересня о 14:00 акцію солідарності з арештованим білоруським правозахисником Олесем Біляцьким. Головна вимога акції — звільнити Олеся та припинити кримінальне переслідування. Саме в цей день виповнюється місяць з моменту арешту в Мінську провідного білоруського правозахисника, голови забороненого владою Білорусі Правозахисного центру «Вясна», віце-президента Міжнародної Федерації прав людини Олеся Біляцького. Білоруська влада арештувала його з очевидних політичних мотивів у рамках слідства по кримінальній справі за звинуваченням у несплаті податків. Правозахиснику загрожує ув’язнення на термін до семи років.


Організатор акції – Київський інформаційний центр Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини в Білорусі.

Водночас організатори акції проводуть паралелі з нинішньою ситуацією зі станом прав людини в Україні та загрозливими тенденціями щодо дій влади по відношенню до правозахисників, журналістів та активістів. Учасники акції використають марлеві пов’язки як символ спроби захиститися від негативного досвіду білоруського громадянського суспільства. Дурний приклад може стати заразним для представників української влади.

Учасники акції передадуть відкритий лист-звернення до Посла Республіки Білорусь.

Закликаєм до поширення інформації про акцію та долучення до неї!

Акції проходять без використання жодної політичної та організаційної символіки. Використання прапорів також є небажаним.

Аналогічні акції у цей день також пройдуть у Москві (Росія), Єревані (Вірменія), Бішкеку (Киргизстан) та Монреалі (Канада). Всі акції починатимуться о 14:00 за місцевим часом.

Подробиці у доданому прес-релізі.

Контактні данні:
+380 67 404 26 46 \ +380 44 246 71 36 Киевский информационный центр kyiv.info@hrwatch-by.org http://hrwatch-by.org
Адреса:
Адреса проведення акції: м.Київ, станція метро Університет вул.Михайла Коцюбинського, 3 Посольство Республіки Білорусь в Україні