КДБ повернулось до Донецького універу?

Правозахисник та дисидент Василь Овсієнко, що на днях перебував у Горлівці, розповідав як у радянські часи політично активні студенти ходили постійно під страхом мінімум бути виключеними з університету за свою активність, максимум до студента приходили працівники КДБ. 20 років пройшло з моменту падіння «імперії зла», вже здавалось би університетські чистки давно в минулому, та проте нажаль це не так.

24 серпня під час святкування дня Незалежності України донецька влада заборонила проводити святковий марш, та проте донецька громада наплювала на цей крок українського суду. Слід нагадати, що суд дозволяти чи не дозволяти проводити марш тривав аж до 6 ранку 24 серпня. На представників Народного Руху, «Просвіти» та Свободи були складені адміністративні протоколи, але найбільше міліція «працює» зі Швецовим бо напевно молодих (21 рік) краще залякати.

До організаторів маршу тепер же проводяться різного роду засоби впливу. Когось просто викликають до суду, аби дати адміністративне порушення.

Але ситуація з Артуром Швецовим, головою донецької Свободи показує весь той рівень КДБіскості в який повертаються наші університети.

5 вересня, коли Артур отримував консультації у методиста історичного факультету Донецького національного університету, на якому навчається. До методиста зайшли три представника міліції і запитали «де навчається Швецов?» На що зразу отримали відповідь що ін. стоїть поряд з ними. Міліціянти в лиці старшого дільничного інспектора майора Дешевого І.В. попросив всіх вийти та почав допит. На запитання чи є дозвіл на проведення допиту у стінах університету майор Дешевий відповів що є, але показати відмовився. Ще й без згоди проводив відео зйомку мотивуючи: «це для нас. Щоб було». На допиті правоохоронців найбільше цікавило хто є організатором святкової ходи, та чи відомо що хода заборонена?

Але найцікавіше, виявляється в тому, що декан факультету Петро Добров все таки дозволив проводити допит у стінах університету. Відповідаючи на запит Артура Шевцова декан історичного факультету ДонНу зазначив що: « в мене 4 вересня (вихідний день до речі) 2011 року була зустріч з начальником РО МВС Ворошилівського району, де я дав згоду на зустріч з Вами працівників міліції в стінах університету».

Само собою напрошується, а чи не має начальник РО МВС Ворошилівського району іншіх, більш важливих справ, а ніж зустрічатися з деканом за для вирішення проблем допиту у адміністративній справі? Чи в Донецьку вже настільки добре з криміногенною обстановкою, що начальники РО МВС займається адміністративними справами?

Тепер у Артура скоріше за все «несподівано» з’являться проблеми по навчанню, бо ж як ще випхати активного студента з і стін університету? За словами Артура, студентам на лекціях завжди кажуть, про необхідність займати чітку та активну громадську позицію в громадському житті. Так ось яка «нагорода» чекає тих самих студентів за активну позицію. Це суспільство вже призабуло історію з допитами студентів за підписи під зверненням студентів за перейменування університету на ім’я Стуса. Гірко що таке відбувається на 20 рік Незалежності України…

About Віталій Овчаренко 449 Articles
Журналіст, громадський діяч, Донеччанин, ветеран російсько-української війни.

1 Comment

  1. Цікаво, яку вказівку привезе зараз Янукович з Росії? Вказівку послаблення, чи “затягування гайок”?

Comments are closed.