Патріарх Варфоломей І: реалізувати нашу Божественну гідність управителя створіння

«… Сьогодні ми славимо святе ім’я Бога, Який дав людству дар природи, яку він оберігає і підтримує як найбільш підходяще середовище для розвитку людського  тіла і духу. Водночас, ми не можемо мовчати про те, що людство неправильно використовує цей божественний дар – руйнує навколишнє середовище внаслідок жадібності та інших корисливих амбіцій», –  йдеться у посланні Константинопольського патріарха Варфоломея І з нагоди всесвітнього дня молитви за природне навколишнє середовище, яке численні християнські церкви відмічають 1 вересня (14 вересня за юліанським календарем).

Зелений патріарх пригадав, що «людство може використовувати природу у своїх цілях, однак тільки до певної точки», так, щоб вона могла процвітати і так, щоб вона могла мати можливість відновлювати необхідні для споживання енергетичні ресурси та тваринний світ.

Одночасно, Його Святість констатував, що в останні два століття, внаслідок непоміркованого та нерозумного втручання не зворотно постраждав екологічний баланс планети, була порушена гармонія природи, навколишнє середовище зазнало виснаження та руйнування, а в результаті постраждала і сама людина, що в особливий спосіб помітно на основі виникнення та розповсюдження хвороб, викликаних забрудненням довкілля та харчових продуктів.

На завершення свого послання до Всесвітнього християнського дня природного довкілля екуменічний патріарх закликав проникнутися до створеного Богом світу – природи співчуттям, через яке ми б реалізували «нашу Божественну гідність управителя створіння».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології