Українські діти просять владу врятувати життя хворим на СНІД

Дві тисячі листівок з проханням допомогти вижити їм та близьким, хворим на СНІД, надіслали маленькі українці президенту, народним депутатам, міністрам, послам та керівникам міжнародних інституцій.

У своїх листівках діти просять виділити необхідні кошти для закупівлі життєво необхідних ліків для них та їхніх близьких, хворих на СНІД. Катерина Дудкіна, речниця Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, розповіла Deutsche Welle, що ліків не вистачає всім ВІЛ-позитивним і хворим на СНІД.

Серйозність ситуації вона пояснює ще й таким фактом: «Коли бракувало ліків з коректним дозуванням для дітей, їх заміняли медикаментами з дозуванням для дорослих. Це є некоректним, адже робили ці дозування на око» – каже Дудкіна. За її словами, діти в листівках просили не стільки за себе, скільки за членів своїх сімей чи друзів. Часом підписували діти, які не є ВІЛ-позитивними, але в їхньому оточенні є люди,  які потребують ліків. Листівки створила українська художниця Євгенія Гапчинська в рамках всеукраїнської акції «Допоможіть вижити!».

Уряд закликають виконувати закони

Речниця Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом каже, що нині лікування отримують понад 25 тисяч українців, а ще 8 300 чекають на свою чергу з призначенням лікування. Наступного року лікування потребуватимуть 40 тисяч людей, заявляє Дудкіна. Тому слід виходити з того, коштів на ліки не вистачатиме. Нині ж, за даними організації, держава фінансує програму лікування лише на 50 відсотків.

У Всеукраїнській мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом,  вимагають виконувати в повному обсязі закон про державну програму з профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих й хворих на СНІД. Також активісти сподіваються, що глава уряду виконає доручення президента зупинити епідемію та підтримає запит міністерства охорони здоров’я на 100% фінансування ліків для ВІЛ-позитивних людей. Нині в Україні живуть понад 360 тисяч людей з вірусом імунодефіциту людини.

Авторка: Ольга Веснянка

Діти просять допомоги
Листівка від дитини