В Україні вперше торгуватимуть твердим біопаливом на біржі

Перші біржові електронні торги біопаливом пройдуть в Україні на початку жовтня. Йдеться про деревні пелети від українських виробників.

На Українській енергетичній біржі незабаром відбудуться електронні торги твердим біопаливом. Як розповів Deutsche Welle президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України Віталій Давій, у перших торгах візьмуть участь три продавці палива та сім покупців, всі вони – резиденти України. Наступні торги планують проводити із залученням закордонних компаній. Для цього біржа розробляє механізм прийому гарантійних внесків від учасників. Йдеться про внески у валюті.

Як це функціонуватиме?

Мінімальним лотом буде партія біопалива вагою 20 тонн. Початкові ціни лотів обіцяють формувати, виходячи з поточної європейської кон’юнктури та цінового моніторингу ринку твердого біопалива. Цей моніторинг провів Центр відновлюваної енергетики Fuel Alternative. На стартові торги виставлять 2000 тонн деревних пелет. Давій уточнює, що частина компаній планує купувати паливо для подальшого експорту до Польщі, а частина – для поставок українським споживачам, які мають біопаливні котли.

Проект презентують під час інвестиційного семінару щодо виробництва і збуту паливних брикетів та пелет, що розпочався у середу на Київщині. Як зауважує виконавчий директор Української енергетичної біржі, продаж твердого біопалива на біржі саме набирає обертів і в країнах Європейського Союзу. На його думку, українській торги допоможуть “синхронізувати український ринок з європейським”. Віталій Давій каже, що раніше торги не проводились, адже ринок жив своїм напівпідпільним життям. Сьогодні ж, за словами президента галузевої асоціації, виникла необхідність будувати прозорі ділові відносини. Це – вагомий аргумент для виходу на біржу.

Авторка: Ольга Веснянка