Варто прочитати – нова книга Олега Покальчука «Тремтячі еліти»

381m.jpg

Нова книга Олега Покальчука «Тремтячі еліти» – це не художній твір, не історичне дослідження, а філософська антропологія, автором якої є відомий соціальний психолог.

Лауреат першого фестивалю “Червона рута” Олег Покальчук уже багато років досліджує психологічні проблеми та фобії українського суспільства, а вітчизняну політику називає юродивою. Він переконаний, що її прокляття тягнеться ще з далекого минулого, коли українцями маніпулювали різні сили, тому і дійшов виснокву, що український народ ще не став нацією.

Працюючи в Інституті соціальної і політичної психології при Національній академії педагогічний наук України над темою політичної української еліти, він помітив, що багато проблем і конфліктів сучасності вже були колись, як і поведінка правлячої еліти.

«З того вийшло власне те, що української еліти не існує, – зазначає Покальчук. –Тобто така якась річ, яка є на поверхні. Але завдяки цьому постало питання: чому її не існує? Хоча є якась категорія людей, яких ми називаємо начебто елітою, з неї знущаємося і глузуємо, в більшості вже ненавидимо їх просто. А чому ми вибираємо їх не просто зараз і тепер, а останні десятки, можливо, сотні, можливо, тисячі років? Чому так стається? Які чинники в суспільстві дозволяють нарікати на всі влади, які існували, і водночас служити цим владам чи вибирати їх».

У художньому оформленні книги – вістря двох списів вікінгів, знайдених під час розкопок у Ковелі.

Особлива любов автора до Скандинавії дозволила йому припустити, що «історія Київської Русі у тому вигляді, як її вивчають з карамзинсько-грушевських часів, – не просто помилка, а невдала точка відліку історії нашої країни».

На Форумі видавців книгу можна придбати на стенді видавництва «Коло» (ІІІ поверх)

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут