Фекалії з харківської в’язниці пливуть у Донець

\\|// БАЙБАК \\|// Екологічна група “Печеніги” (# 631 від 12. 10. 11)
___________________________________________________________

ФЕКАЛІЇ З ХАРКІВСЬКОЇ В’ЯЗНИЦІ ПЛИВУТЬ У ДОНЕЦЬ

До ЕкГ “Печеніги” звернулися місцеві жителі з скаргою, що Темнівська виправна колонія скидає в річку Уди каналізаційні стоки.
Виїхавши на місце, ми побачили картину, яка повністю підтвердила скарги громадян: труба, калові маси, і жаба серед них.
В Інтернеті можна знайти інформацію про те, що на території колонії розташована лікарня для ув’язнених. Природно, що окремою каналізації у неї немає, тобто весь інфікований матеріал потрапляє прямо в річку. Нижче наводимо нашу заяву Головному санлікарю Харківської області.

Фото скиду див. на http://www.greenkit.net/Members/Pe4eneg/photo_album.2011-10-12.0218852071/
*

Головному державному санітарному лікарю Харківської області Т.М. Колпаковій
ПРО СКИД В Р. УДИ БІОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ВІДХОДІВ

Шановна Тетяна Михайлівна!
06.10.2011 в ок. с. Темнівка Харківського р-ну Харківської обл., біля Темнівської виправної колонії (№ 100) нами був виявлений скид стічних вод в р. Уди (Сіверсько-Донецький річковий басейн). По характеру забруднень, а саме, наявності в стоку органічних залишків життєдіяльності людини, можна зробити висновки, що причиною скиду є аварійна ситуація на очисних спорудах колонії. Ситуація ускладнюється наявністю на території виправного закладу лікарні для чоловіків, засуджених до позбавлення волі на певний строк, які хворі на соматичні захворювання, що робить очисні споруди Темнівської виправної колонії об’єктом підвищеної біологічної небезпеки.
Згідно ст. 1 закони України “Про відходи”, до небезпечних відходів належать такі, що створюють чи можуть створювати небезпеку для здоров’я людини, а в разі, коли до стічних вод потрапляють біологічно небезпечні відходи медичного закладу для ув’язнених, небезпека виникнення надзвичайної ситуації зростає в декілька разів.
Згідно наших натурних спостережень та інформації, що ми отримали від місцевих мешканців, скидання стічних вод триває вже не менш півроку, приблизний обсяг скиду 150-300 м3/год. Такі дії, без сумніву, є порушенням ст.99 Водного кодексу України, ст. 33, 34, 42 Закону України “Про відходи” та інших нормативно-правових актів.
Тому, вважаємо за необхідне:
1. Провести медичні дослідження прилеглих населених пунктів на ознаки виникнення епідемічних станів. Надати динамічні показники захворюваності по основних напрямках з 2009 до цього часу.
2. Розрахувати збитки для довкілля від несанкціонованого скиду стічних вод.
3. Встановити осіб, постраждалих в результаті незаконної діяльності, надати кількісні та якісні данні по захворюванням. Розрахувати суми компенсації для постраждалих осіб.
4. Провести хімічні та біологічні дослідження русла р. Уди нижче за течією від місця скиду, визначити межі розповсюдження хімічно та біологічно небезпечних матеріалів.
5. Вжити заходів із ліквідації незаконного скиду.
6. Вказати, на кого покладено компенсацію збитків державі та постраждалим внаслідок незаконних дій.
В разі встановлення фактів екологічної небезпеки вважаємо за необхідне оголосити постраждалу територію зоною надзвичайної екологічної ситуації.
Відповідь на це звернення прошу надати згідно вимог діючого законодавства.

З повагою,
Заступник Голови ради ЕкГ “Печеніги” Вяткін О.Б.
*
____________________
КОНТАКТ:
Екологічна група “Печеніги”: Олег Вяткін: тел. (095) 139-62-78, Trolll_eco[a]ukr.net

Підготовлено ЕкГ “Печеніги”, членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.