Генеральний секретар СКУ Стефан Романів на Донеччині

Стефан Романів на Донеччині знайомиться з проблемою закриття україномовних шкіл та станом української мови

28 вересня 2011року з робочим візитом на Донеччині перебував Генеральний Секретар Світового Конгресу Українців Стефан Романів.

Зразу з аеропорту він зустрівся з представниками ініціативних груп шкіл Донецька і Макіївки, які ліквідовані рішеннями відповідних рад всупереч протестам батьків та всупереч чинному законодавству, без будь-якого обґрунтування. Учасники зустрічі обговорили сьогоднішню ситуацію і спільну тактику подальшої боротьби за збереження своїх україномовних шкіл.

Батьки учнів цих шкіл вже дев’ятий місяць поневіряються по прокуратурах, судах, пишуть заяви до всіх владних структур в тому числі і до Президента, пікетують і мітингують, рятуючи свої школи. І якщо україномовна школа №111 м. Донецька завдяки ухвалі про зупинення дії ліквідаційного рішення продовжує працювати, то школи учні україномовних Макіївських шкіл № 3,100,27 розсіяні по інших школах в тому числі і по трьох школах м. Харцизька завдяки тому, що зупинення ліквідаційного рішення суддя Компанієць 29 серпня 2011 року «успішно» ліквідувала.

Потім Стефан Романів надзвичайно плідно поспілкувався з студентським активом в державного університету управління( Ректор Олександр Станіславович Поважний).

Обговорити питання функціонування української державної мови та процесу ліквідації саме україномовних шкіл на Донеччині та відстоювання права навчати своїх дітей державною мовою в судах в державі Україна п. Романів мав змогу на зустрічі з начальником управління освіти Донецької обласної державної адміністрації Юрієм Івановичем Солов’йовим і його співробітниками. Обласний керівник освіти довідався на зустрічі з Романівим, що в прийнятій 15 квітня 2011 року Донецькою міською радою Програмі розвитку освіти на 5 років кількість україномовних шкіл в м. Донецьку скоротиться з 18 до 17, якщо школу №111 таки ліквідують. Усіх шкіл в м. Донецьку 161.

Мабуть саме тому, що почався процес новітньої державної русифікації в Донецьку керівники Донецької міської ради відмовили Генеральному секретареві Всесвітнього Конгресу Українців в зустрічі.
Своїми враженнями про перебування на Донеччині, проблемами з закриттям україномовних шкіл та стану з українською мовою на Донеччині Стефан Романів поділився з журналістами на прес-конференції. Стефан Романів заявив, що він зробить все, щоб вивести проблему ліквідації україномовних шкіл Донбасу на світовий рівень, зробити її більш публічною і обіцяв звернутися на особистому прийомі до президента України Віктора Януковича.

Після цього він охоче поспілкувався з організаціями, які об’єднались в Комітет опору диктатурі в Донецькій області та з громадськістю. Він був вражений діями Донецької міської ради, яка вперше за 20 років заборонила організаціям Донеччини святкові заходи до 20-річниці Незалежності України, через Постанову судді Тарасенка Донецького окружного адміністративного суду винесену о 6 годині ранку 24 серпня 2011 року, задовольнивши позов виконавчого комітету Донецької міської ради. А організаторів святкувань тепер судять за позовами Ворошиловського райвідділу міліції (начальник Ласкавий).

Марія Олійник, м. Донецьк

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут