«Ні поліцейській державі!», «Міліція вбиває, влада покриває» (фото, відео)

З таким гаслами до МВС Укрїни прийшли ті, хто переконаний, що студента педагогічного коледжу ім. Макаренка Ігоря ІНДИЛА вбила міліція. Вже Генпрокурор Вiктор ПШОНКА винiс догану прокурору Києва Анатолiю МЕЛЬНИКУ та його заступнику Сергiю СОФІЄВУ за справу про смерть Ігоря ІНДИЛА у Шевченківському райуправлінні міліції. Та ГО «Відсіч» все одно проводить акцію протесту, аби тим самим заявити, що громадськість домагатиметься покарання винних у смерті молодика і знищення культури безкарності представників міліції, які вчиняють тортури над затриманими.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=Sh-enonLePA

Учасники мітингу малювали один одному на чолі оптичні приціли і тримали у руках таблички «Я під прицілом міліції», «Ти під прицілом міліції», говорячи, що кожен не застрахований від міліцейського свавілля.

Подвір’я МВС перетворилось на майданчик, де родичі й адвокати, тримаючи в руках фотографії постраждалих, говорили про тортури, смертельні випадки та безкарність міліції.

Так, наприклад, адвокат ВЕРЕМЕЄНКО Олег із Гельсінської спілки з прав людини розповів про двох чоловіків, життя яких обірвалась у відділках міліції. Один із них – 36-тирічний Олександр ДУБОВЕНКО, якого міліція затримала за підозрою у крадіжці в одному з київських супермаркетів. За словами міліції, при ньому було знайдено дві підозрілі пігулки. Згодом відпустили. Тіло Олександра знайли у його квартирі. Небіжчик лежав на підлозі у позі ембріона. У носовій і ротовій порожнині була знайдена кров. На томість правоохоронні органи посилаються на слабке серце чоловіка. Але родичі ДУБОВЕНКА запевняють – він ніколи не скаржився на серце. Вони стверджують, що міліція вимагала від постраждалого хабаря. Адвокат Олег ВЕРЕМІЄНКО дивується бездіяльності Оболонської прокуратури: «Я не можу добитись адвокатськими запитами навіть відповіді про відмову щодо закриття справи. Справою керує замісник прокурора району Дмитро СОСОЄВ. У мене до них запитання, чому цей факт смерті не розслідується»?

19 липня без вісти зник батько трьох дітей Володимир МАНЧЕНКО. Міліція впевнена, що він втік, а дружина, – що його забили до смерті в районному відділку міста Вишгород.

Тим часом уповноважена Верховною Радою з прав людини Ніна КАРПАЧОВА оприлюднила статистику. За її власним моніторингом, з початку року у СІЗО загинула 21 людина, з яких 8 було закатовано під час слідства, а шестеро покінчили життя самогубством.

Заяви омбмусмена Ніни КАРПАЧОВОЇ пролунали по тому, як базована у Лондоні Аmnesty International опублікувала звіт під назвою “За відсутністю складу злочину”, де українських правоохоронців звинувачують у вимаганнях, довільних затриманнях та поширеній практиці застосування тортур. І хоч «Міжнародна амністія» ще не опублікувала офіційних даних стосовно смертей затриманих в Україні, організація вважає, що в МВС Україні є “інституційні недоліки” і високий рівень корупції: «…Через це “люди,які вступають в контакт з міліцією, ризикують зазнати широкий спектр порушень стосовно себе, від словесних нападків до тортур”.

Офіс Гельсінської спілки з прав людини. Порушення законів самою міліцією стала вже на стільки великою реальністю, що доктор юридичних наук Олег МАРТИНЕНКО проводить майстер-класи «Журналіст і міліція.

Якщо Ваші права порушили». Одна з присутніх журналісток ставить риторичне запитання «Якщо тебе абсолютно незаконно затримують і ти чинитимеш спротив міліції, це ж їх розізлить і вони можуть відігратись на тобі у відділку?» Нащо пан МАРТИНЕНКО розводить руками і пояснює, чому кожен має знати свої права і обов’язки:: «А Вас не розізлить, якщо Ви спокійно поїдете у відділок і Вам там зламають ребро або відіб’ють нирку? Дивіться, що Вам дорожче! Так, це їх звичайно розізлить. Ви ж також чимось ризикуєте. Все залежить виключно від громадянської позиції. Якщо Ви погоджуєтесь з тим, що Вас без будь-якого дозволу забирає міліція у районний відділок і незрозуміло, чи Ви вийдете звідти здоровою людиною чи злегка пом’ятою або покаліченою, і Вас це влаштовує, то поводьте себе так. Якщо Ви не погоджуєтеся, треба чинити опір і приймати міри, які передбачені законом».

На подвір’я Міністерства внутрішніх справ України завітав журналіст Єгор СОБОЛЄВ

httpvh://www.youtube.com/watch?v=-ACgmbkaoiU

Він закликав усіх небайдужих не забувати про міліцейську несправедливість, яку зазнав Ігор Індило, і прийти в Деснянський суд: «Перший суддя прийняла дуже правосудне рішення навесні минулого року. Вона сказала, що справа розслідувана погано і відправила її на дорозслідування. На жаль, прокуратура подала в Апеляційний суд і скасувала це рішення. І зараз справа нановго повертається в Деснянський суд, який заново буде розглядати справу на підставі того, що знайшло слідство. А слідство, як Ви знаєте, знайшло дуже мало. Скоріше захотіло мало знайти. І дуже важливо прийти в Деснянський суд 24 жовтня, в понеділок о 10.00. Адреса Деснянського суду – просп. В.Маяковського, 5в, м. Київ. Там дуже легко знайтись, оскільки це резонансна справа. Ми потім окремо там повідомимо номер кімнати. Хто зможе, прийдіть в суд. Для цього треба лише мати паспорт. Чому це важливо, тому що сам суддя побачить, що до процесу є велика увага. На жаль, МВС вже звикло до протестів, а коли сам суддя побачить у себе забиту кімнату, то це стимулюватиме його судити правосудно».

Микола МИРНИЙ

About Nataliya Zubar 2353 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair