«Твій місцевий депутат» підбив підсумки своєї роботи на Луганщині

У середу, 12 жовтня 2011 року, у Луганську відбувся круглий стіл з підбиття підсумків проекту «Твій місцевий депутат: Луганська область». Проект здійснювався Східноукраїнським центром громадських ініціатив (м. Луганськ) у співпраці з громадськими організаціями «Наш дім – Сватівщина» (м. Сватове) та ЛОО ВМГО «Демократичний Альянс» (м.Алчевськ).
Організатори розповіли, що зараз на сайті dep.lg.ua представлені Луганська обласна, Луганська міська, Алчевська міська, Рубіжанська міська, Олександрівська міська, Сватівська міська та Сватівська районна ради, Денежниківська сільська рада (Новоайдарський р-н). На веб-ресурсі розміщені «особові справи» депутатів, графік прийому, контакти, фото. Також на сайті можна ознайомитись з коментарями і відгуками про роботу депутатів.
«В ході реалізації проекту, кількість представлених рад на сайті збільшилася вдвічі. До проекту вже приєдналися Сватівська районна, Рубіжанська та Олександрівська міські та Денежниківська сільська рада. Ми не збираємося зупинятися на цих містах, у наших планах охопити проектом якнайбільше міст Луганщини. Чи бути відкрити для громадськості над цим зараз думають депутати Сєвєродонецької та Старобільської міських рад для яких був спеціально презентований проект», – коментує свою діяльність голова СЦГІ та керівник проекту Володимир ЩЕРБАЧЕНКО.
Проект спрямований на те, аби налагодити діалог між депутатами та їхніми виборцями. Зараз на сайті близько 400 відгуків про роботу депутатів та місцевих рад. Більшість із них залишили активні громадяни-виборці.
«Це проект – перший гарний приклад співпраці мас-медіа та громадськості. Сайт став реальним майданчиком громадської дискусії. Що означає 400 відгуків? Особисті думки дуже часто не дуже позитивні, раніше висловлювалися на кухні, а тепер перейшли в інформаційне поле, стали громадським явищем. Проект зацікавив увагу ЗМІ, за час реалізації проекту на сторінках друкованої та інтернет-преси зʼявилося понад сотню публікацій про діяльність проекту та роботу сайту», – відмітив редактор сайту dep.lg.ua та головний редактор інтернет-видання «Паралель-медіа» Володимир ЛЕРМОНТОВ.
Нажаль, депутати не дуже активно вступають у діалог з громадою, але організатори сподіваються, що цей захід приверне увагу народних обранців до сайту та сприятиме розгортанню відкритого діалогу. Варто відмітити, що все ж серед депутатів є користувачів озвученого веб-ресурсу.
Серед лідерів за негативними відгуками на сайті опинилися такі депутати як Роман ЛАНДІК (49 відгуків), Валерій ГОЛЕНКО (5 відгуків) та Ігор ЛІСКІ (5 відгуків). Позитивно виборці відгукнулися про таких депутатів як Сергій ГОРОХОВ (11 відгуків), Олег РИБАЛКІН (4 відгуки) та Михайло ГОЛУБОВИЧ (4 відгуки).
Інформацію та звіти про свою діяльність, коментарі до подій та відгуки лишають такі депутати як Вʼячеслав КРИВОБОКОВ (Луганська обласна рада), Наталія КУЗОВЕНІНА (Сватівська міська рада), Олег РИБАЛКІН (голова Сватівської міської ради), Олександр ЦИМБАЛ (Саватівська районна рада), Валерій НОВИКОВ (Алчевська міська рада).
На сайті зареєстровані такі депутати як Віктор БИКАДОРОВ (Луганська обласна рада) Юрій ЮРОВ (Луганська міська рада), Сергій ДАВИДОВ (Луганська міська рада), Геннадій МОРОЗОВ (Луганська міська рада), Степан ШВЕДЮК (Луганська міська рада), Сергій ШОНІН (Луганська міська рада), Михайло ЧУМАК (Старобільська міська рада), Костянтин КОВКІН (Алчевська міська рада) та інші.
Адміністратор сайту Олександра ХАНДРАМАЙ відмітила, що майже всі відгуки надіслані на сайт dep.lg.ua були розміщені: «Ми намагалися не редагувати та не видаляти відгуки. Звісно в деяких випадках довелося окремі слова заміняти зірочками. Це більше стосується коментування інциденту з Романом Ландіком. Та в цілому 99% отриманих нами відгуків зʼявилися на сайті».
Участь у заході взяли громадські активісти, представники ЗМІ, депутати Луганської міської, Рубіжанської міської, Олександрівської міської та Денежниківської сільської, Дзержинська селищної, Кленової селищної ради. Зокрема позитивно про роботу сайту оцінили Сергій ДАВИДОВ (депутат Луганської міської ради) та Сергій АРТЬОМОВ (голова села Денежниково).
«Завдяки сайту я знайшов свого депутата, до знайомтства з dep.lg.ua я ніде не міг знайти жодної інформації про нього», – розповів активіст правозахисного центру «Поступ» Олексій БІДА.
Про позитивні зміни у житті громад Сватівщини та Алчевська розповіли громадські активістки Юлія КРАСІЙ та Зоя БУЙНИЦЬКА. Після проблемних відгуків на сайті у Сватовому зʼявився перехід через проїзджу частину до дитячого садочка та школи, в Алчевську ж розпочався ремонт даху у будинку, який стояв на черзі на ремонт у 2012 році.
Організатори заходу закликали депутатів та громадськість більш активно використовувати веб-сайт як майданчик для спілкування.
Нагадаймо, що проект «Твій місцевий депутат» реалізується у 8 регіонах України (Волинська, Чернігівська, Донецька, Луганська, Тернопільська, Харківська, Одеська область та АР Крим). У проекті бере участь більше ніж 70 рад різних рівнів і близько 4000 депутатів.

Підтримка проекту «Твій місцевий депутат: Луганська область» була здійснена Фондом Східна Європа в рамках програми «Твій місцевий депутат: моніторинг діяльності депутатів місцевих рад в Україні», що є спільною ініціативою Фонду Східна Європа та Черкаської обласної організації Комітету виборців України і виконується за фінансової підтримки Фонду демократії ООН (UNDEF) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Прес-центр Східноукраїнського центру громадських ініціатив – www.totalaction.org.ua
Контакти для довідок – Олександра Хандрамай — 050-885-58-90.