У Тернополі презентували Статут територіальної громади

в Українському домі «Перемога» відбулася презентація Статуту територіальної громади Тернополя. Участь у заході взяли члени робочої групи із розробки Статуту, міський голова Сергій Надал, депутати першого демократичного скликання, депутати теперішнього скликання, науковці , представники громадськості та наукових кіл.
Про роботу над Статутом міста розповів керівник проектів Творчого молодіжного об’єднання «Нівроку» Володимир Ханас. Він наголосив, що над створенням довгоочікуваного збірника територіально-громадських норм та положень працювало близько 60 спеціалістів:

«Те, що Тернопіль нарешті має Статут – є спробою самоорганізації територіальної громади, і це – дуже важливо, адже тут прописуються певні правила не лише для влади, але й для городян. В цілому, над статутом в попередній та теперішній каденції працювало біля 60-ти осіб. Ми планували роботу не лише з тернополянами, але й з науковцями та практиками місцевого самоврядування зі всієї України. Важливу домопомогу надали експерти та консультанти з різних міст України. Вся робота була відображена в інтернет-просторі. Сьогодні є прохання від кількох територіальних громад Тернопільщини з пропозиціями допомогти їм у створенні своїх Статутів». Про важливу роль у роботі над Положеннями до Статуту говорив депутат міської ради, голова постійної комісії Богдан Попадин.
Під час презентації міський голова Сергій Надал, зокрема, зазначив:
«Прийняття статуту територіальної громади міста Тернополя – це крок до створення механізмів прямого впливу громади на прийняття рішень, крок до ефективного міського самоврядування. Працюючи над Статутом, ми відобразили історичні, національно-культурні, соціально-економічні та інші особливості місцевого самоврядування нашого міста. Над цим документом працювали науковці, представники громадськості та депутатського корпусу, максимально використані напрацювання наших колег з інших міст.

Були враховані сотні поправок, зауважень та побажань і, сподіваюсь, що прийнятий Статут територіальної громади запровадить дієві механізми місцевої демократії. У ньому чітко та прозоро виписані норми і правила взаємодії між органами місцевого самоврядування і населенням, громадськими і політичними об’єднаннями».

На даний час 2 тис. примірників Статуту поширюють через громадські організації Тернополя.
Тим часом триває робота над Положеннями до Статуту, котрі розвивають та доповнюють його. Після серії обговорень всі напрацювання передані Робочій группі з підготовки Статуту, після чого їх винесуть на затвердження сесією Тернопільської міської ради

Захід відбувся в рамках проекту ТМО «Нівроку» «Розробка пакету положень, що забезпечуватимуть дію окремих норм Статуту територіальної громади міста Тернополя» підтриманого МФ «Відродження»

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут