В Одесі побито журналіста Віру Грузову

У неділю ввечері, 16 жовтня, Віра прийшла в галерею Markoff для підготовки матеріалу на замовлення новинного сайту «Вгороде».

Про це повідомила редакції ІА «Поряд з вами» по телефону сама журналіст.

На вході її наздогнав юнак, заочно відомий Вірі Грузовій по інтернет-форумах своїм агресивним ставленням до її статей.


Обізвавши її нецензурно, молодик почав бити її ногами. Після чого, він, будучи користувачем соціальної мережі «Фейсбук» і «Вконтакте», вирішив оповістити своїх читачів про таку своєрідну перемогу – побиття дівчини.
Судячи з його дописів, його дратувала як діяльність Віри, так і те, що вона розмовляє українською мовою.

Проаналізувавши те, що відбулося, юристи інформаційної агенції «Поряд з вами» підтвердили, що згідно чинного законодавства інтернет-ресурс також може бути віднесений до категорії Засобів Масової Інформації (стаття 22 Закону про інформацію), а автори, що постійно публікуються у виданні – журналістами цього видання.

Враховуючи даний фактор, а також те, що –

а) Діяльність журналіста соціально захищена державою. Віра в галереї Markoff збирала матеріал про виставку для всеукраїнського новинного видання Вгороде.

б) Закон України про державну підтримку ЗМІ та соціальний захист журналістів, статтею 17 передбачає відповідальність за замах на життя, здоров’я, а також інші дії, спрямовані проти журналіста.
Відповідальність за скоєння злочину проти журналіста у зв’язку з виконанням ним своїх професійних обов’язків, або перешкоджання його службовій діяльності прирівнюється до відповідальності за вчинення таких же дій проти співробітника правоохоронних органів.

в) Перешкоджання законній діяльності журналіста є кримінальний злочин,

редакція ІА «Поряд з вами» виступає на захист колеги-журналіста і закликає інші медіа-організації України підтримати дане звернення.

Оскільки існує велика ймовірність того, що напад на журналіста Віру Грузову був саме за фактом її професійної діяльності, ми звертаємося до Міністра МВС А. Могильова з проханням провести повноцінне розслідування даного інциденту, визначити ступінь провини нападника та притягнути його до відповідальності.

Прекрасно усвідомлюючи нелюбов МВС до статті 171 Кримінального кодексу Україні, ми звертаємося до Генерального Прокурора В. Пшонки, з проханням взяти на контроль дії співробітників міліції, вимагати всебічного розслідування нападу на журналіста і притягнення його до відповідальності.

Ми звертаємося також до народних депутатів Україні. Ситуація зі свободою слова в Україні кепська. Гарантований Законом захист журналістів державою ігнорується правоохоронними органами: співробітники міліції дозволяють собі виривати апаратуру з рук журналістів, проводять у помешканнях журналістів обшуки, вилучають архіви та комп’ютерну техніку – такі випадки в країні не поодинокі. Замість того, щоб захищати журналіста, держава в особі міліції самоусувається від виконання норм, запропонованих Законом України про соціальний захист журналіста. Ми звертаємося до народних депутатів з проханням проконтролювати розслідування побиття журналіста в Одесі, не дати міліції спустити цій злочин «на гальмах».

ДОВІДКА
Віра Грузова – талановитий журналіст і громадський активіст, широко відомий у молодіжній спільноті та діяльності ВМГО «Демократичний Альянс».
У ЗМІ працювала в Інформаційному агентстві «Одеса-Дейлі», в газеті «Одесская жизнь», київській газеті «Точка Опори».
Зараз співпрацює зі всеукраїнським інтернет-виданням «Вгороде».

Редакція Інформаційного агентства «Поряд з вами»

http://www.poryad.com/?p=13660

2 Comments

 1. Що б і як вона не говорила – вона жінка. Мені соромно, що у нас в Одесі є мразь, яка здатна підняти руку на жінку та ще й хизуватись цим.

 2. “РУССКИЕ ОДЕССИТЫ, ОБЪЕДИНЯЙТЕСЬ!
  Мы, русскоязычное население Одессы, устали от дешевых провокаций…”

  (до російських одеситів штучно додається російськомовне населення Одеси) Тут не національність грає роль , тут є гівно , що заливається в підсвідомість…
  Спрощено це виглядає так: російська мова –>комунікаційна зручність спілкування–> стереотип впевненості “це свій”–>підключення політичного(ідеологічного) імпланту “ми брати-слов’яни”–>жити треба разом –> підтримаю кандидата(політсилу) що обіцяє об’єднатись з “русскім народом”

  Така проста канва.

  Якщо б все було так просто. Об’єднатись… А хто питає в народу? Що ми маємо від цього вього гівна?
  Запитайте в себе, проаналізуйте своє життя за останні 20 років. Згадайте що вам обіцяли. Подивіться що мають вони і що маєте ви.

Comments are closed.