Вінницький Комітет опору диктатури провів мітинг

Політична ситуація в Україні та нещодавній вирок Печерського районного суду по справі Ю. Тимошенко стали приводом для чергового мітингу опозиційних сил, якій відбувся на Театральній площі м. Вінниця 13 жовтня.

Пронизливий осінній вітер та суворі погляди представників правоохоронних органів не змогли завадити вінничанам зібратись та обговорити спільне незадоволення судовим вироком по справі лідера української опозиції Ю. Тимошенко. Серед учасників заходу були представники «Батьківщини», «Свободи», НРУ, Голосу народу, ПРП та ряду інших громадських та політичних організацій області, а в імпровізованій президії мітингу були помічені такі відомі на Вінниччині політики як Людмила Щербаківська, Олексій Фурман, Віталій Донець, Віктор Малиновський, Сергій Свитко та інші.

Однією з перших виступила лідер обласної Батьківщини Людмила Щербаківська, яка висловила спільне обурення учасників акції рішенням Печерського районного суду по справі Юлії Тимошенко. Її колега, керівник обласного Комітету опору диктатурі Віталій Донець заявив про загальне згортання демократії в державі.

Присутній на заході Почесний голова Незалежної профспілки «Голос народу» Віктор Малиновський в своєму виступі звернув увагу на кричущу ситуацію в соціальній сфері. «Пенсійна реформа, зростання комунальних тарифів, дорожчання харчів призводять до ще більшого зубожіння українців, та водночас, в нашій країні за рік кількість мільярдерів зросла з 8 до двох десятків. Хіба це є нормально?» – обурювався громадський лідер.

Інший виступаючий, депутат обласної ради Сергій Свитко зачитав заяву Політичної Ради Народного руху України щодо розправи над Юлією Тимошенко, в якій серед іншого було зазначено, що «вирок суду викликав дуже жорстку реакцію як в Україні, так і з боку керівництва демократичних країн та міжнародних інституцій. У демократичному світі дуже добре розуміють ціну правосуддя в Україні і переконані, що вирок винесено не суддею, а Адміністрацією Президента. Знищуючи демократію в Україні, влада поставила під сумнів можливість політичної асоціації, економічної інтеграції з ЄС, запровадження зони вільної торгівлі та безвізового режиму, до яких Україна прагне впродовж багатьох років». На завершення своєї промови пан Свитко закликав присутніх відстоювати демократію та не дозволити владі остаточно скинути Україну в прірву.
Після мітингу представники ЗМІ були запрошені на прес-конференцію в партійний офіс «Батьківщини» за адресою вул. Соборна, 72.

МАКСИМ ВОЛОСЕВИЧ

About Ярослав Сватко 331 Articles
Журналіст. Керував газетою «Шлях перемоги», яку ще у 1954 році заснував Степан Бандера. У 1995 році створив видавництво «Галицька видавнича спілка», яким керує донині. Написав кілька науково-популярних книжок на історичну тематику.

1 Comment

Comments are closed.