24 листопада в кіноклубі МНК фільм “Живі” про Голодомор 1932-33 рр.

24 листопада в молодіжному кіноклубі МНК відбудеться показ фільму «Живі». Захід присвячений Дню пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій.

У цій картині не вживається слово Геноцид. Проте, кожен глядач сам зможе зробити висновки, адже у фільмі подані лише факти.

Про фільм:

Вони були дітьми, коли у їхніх батьків одібрали все. Селян, що жили і працювали на найродючіших у світі ґрунтах, було віддано на поталу голоду й повільної смерті. З тих, хто уцілів, формували армію рабів… Лише тепер ці люди оповідають про пережите. Про те, як їхніх батьків погнали у „світле майбуття”. Як забирали останнє. Як вимирали села. Як вони лишилися жити… „Краще б ми не народжувалися…” – говорить один із свідків.

Трагедію Голодомору вплетено в сюжет світової драми початку 1930-х: параліч економіки у США, прихід до влади Гітлера в Німеччині, війна більшовицького уряду, очолюваного Сталіним, із селянством. Останнє боронило приватну власність й відтак мусило або визнати свою поразку, або умерти. Та у 1933-му їх позбавили найменшої можливості вибору. Разом з тим вирішувалося і завдання покінчити з націонал-комунізмом і будь-якими проявами самостійної національної політики. В Україні 1920-х її зреалізовано найпослідовніше, так само „послідовно” й жорстоко її придушили.

Своєрідним провідником у фільмовій мандрівці пеклом історії виступає британський журналіст Гарет Джонс, чия правда про трагедію українців не була почута на Заході. Уряди багатьох країн виявили байдужість до чужої біди. Хоча ситуацію в Україні знали добре – про це свідчать оприлюднені у фільмі документи… Свідчення людей, що пережили голодний морок, переплітаються у фільмі з щоденниковими записами, які робив Джонс під час поїздки в Україну у березні 33-го.
Рік виходу: 2008
Режисер: Сергій Буковський

24 листопада (четвер) о 19:00 чекаємо Вас за адресою:
м. Київ, вул.Ярославів вал, 9 (ст. метро Золоті Ворота).

На кіноклубі будуть присутні фахові історики які зможуть відповісти на питання глядачів та розповісти про причини та наслідки Голодомору.

Вхід вільний!

Організатор: Київський осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу.
Контакти:

0961883793 (Іван);
0633766308 (Оксана)

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут