Клоунада від Януковича

Вже не дивує рівень «нижче плінтусу» організаторів і виконавців недавньої вистави під назвою «Розширене засідання Кабінету Міністрів». Звикаємо…..

 «Перли» риторики Януковича на тому засіданні уже оприлюднені й висміяні.

Я ж хочу поінформувати читачів про рівень навішування локшини на вуха громадськості на прикладі однієї з тез доносу Азарова, це коли він «капав» на міністрів. Не будучи прихильником Єжеля і, в цілому, підтримуючи оцінку Азаровим його бурхливої діяльності на посту міністра оборони,  проілюструю  стиль роботи цього т.з. уряду та безпардонність перекладання відповідальності з боку «першого міністра уряду Януковича», на прикладі його звинувачень у бездіяльності Єжеля у вирішенні житлової проблеми  військовослужбовців.

Хоч, ще раз наголошую, з оцінкою діяльності самого Єжеля цілком згоден.

Так ось, що ж це таке – житлова проблема в Міноборони.

Квартирна черга лише в Міноборони станом на 01.01.2011 – 45,2 тисяч сімей, у т. ч. в списках першочергового забезпечення житлом 7,2 тис. осіб (15,8%) та у списках позачергового забезпечення житлом 11,4 тис. осіб (25,2%).

Не отримали квартир 12,3 тис. (27,1%) військовослужбовців, звільнених в запас або у відставку, з них 5,3 тис. звільнені в ході реформування Збройних Сил України. Більше 15 років чекають житла 8,2 тисяч бідолах та ще 1,6 тис. соціально-незахищених сімей (загиблих, померлих, інвалідів, багатодітних).

Плюс до Міноборони, на квартирному обліку в інших військових формуваннях, правоохоронних органах спеціального призначення та Держспецтрансслужби  теж перебуває  28 тисяч 332 військовослужбовця.

А ще на квартирному обліку тепер уже у виконавчих органах місцевої влади перебувають звільнені у запас та у відставку з МОУ, МВС,  МНС, СБУ та інших силових структур у кількості 26 015 осіб.

А тепер, хто винен і що робити.

У 1992 році на квартирному обліку у Збройних Силах України перебувало 56,1 тис. сімей військовослужбовців. Результати аналізу діяльності влади за період 1992-2011 роки свідчать про те, що у неї були всі можливості забезпечити захисників Батьківщини не тільки житлом, а і достатніми умовами військової служби. Але для вирішення цього питання не вистачило політичної волі та не було відповідних рішень влади.

Але, може ця воля з’явилась нині?

Реалії такі. У 2011 році передбачено профінансувати будівництво (придбання) лише 2 174 квартир (1 771 – добудова, 307 – реконструкція, придбання – 225). Такий рівень фінансування навіть не покриває щорічне збільшення черги (у 2010 році взято на облік 2,95 тис, а знято з обліку – 2,86 тис.).

Тобто, результати дворічної бездіяльності уже цієї влади свідчать, навіть якщо заморозити чергу, то останні з неї отримають житло через 20 років!!!

Заради справедливості маю зауважити, що відсутність квартир дошкуляє не лише військовикам. Віктор Янукович у травні пообіцяв до кінця 2012 року забезпечити житлом всіх інвалідів 1 групи із числа ветеранів Великої вітчизняної війни . Уявили глибину проблеми – інвалідам війни житло дадуть через 66 років після її закінчення. Та і то – не усім. Та й, чи дадуть взагалі.

Замість післямови – пане прем’єр-міністре, Ви, випадково, не знаєте, хто  розподіляє бюджетні гроші?

Думаю, якщо не пригадаєте,  то в скорому часі будете, у притаманній вашому колу манері, коментувати вже багатотисячний марш протесту  безквартирних військових та інвалідів війни.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

2 Comments on "Клоунада від Януковича"

  1. Євген | 04-11-2011 11:28 at 11:28 |

    То не клоунада, а перекидання бюджету в офшори.

  2. firstcolonellviv | 20-11-2011 23:51 at 23:51 |

    Найцікавіше те, що деякі військовослужбовці (в чинах) отримали вже від Держави квартири і не одну… все “по закону”. Приклад – став на чергу, прописав із собою жінку, дітей, тещу, маму, тестя …. Отримав 3-5-и кімнатну квартиру і розвівся. Отриману квартиру переписав на наймолодшого з дітей або віддав жінці. Безквартирний! Став на чаргу знову. прописав із собою дітей, маму… І ось чудо відповідно до чинного законодавства отримав другу квартиру 2-3 кімнатну…!!!
    Є ще інше – пов’язане зі зміною місця служби…
    Таких законних спритників тільки у Західному оперативному командуванні (Львів) сотні, як не більше. Порахуйте – в рази скоротиться черга якщо прикрити цей бардак. Позитивний досвід можна взяти хоча б в наших Східних сусідів.

Comments are closed.