Протягом року Кабмін ігнорує указ Президента щодо ліквідації НЕК

Міністерство юстиції надало відповідь на звернення громадських організацій з вимогою зробити все необхідне в рамках повноважень з метою прискорення внесення до парламенту проекту закону, що передбачав би ліквідацію Національної Експертної Комісії з питань захисту суспільної моралі відповідно до Указу Президента № 1085/2010 від 12 грудня 2010 року «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».

Зокрема у відповіді говориться, що згідно із зазначеним Указом Мін’юст  визначено відповідальним виконавцем з підготовки відповідного законопроекту. Такий законопроект був розроблений та поданий на розгляд Кабінету Міністрів ще 10 січня 2011 року. У ньому запропоновано вилучити із Закону «Про захист суспільної моралі» положення щодо статусу та засад діяльності НЕК. Вже майже рік документ знаходиться на розгляді та не вноситься для обговорення на засіданні Кабінету Міністрів, не зважаючи на те, що відповідно до Регламенту КМУ законопроект, прийнятий до розгляду, має бути проаналізований та запропонований для обговорення не більше ніж протягом місяця з моменту подання. Дотепер жодних вагомих підстав для відкладення розгляду проекту на засіданні КМУ не було надано. Кабмін протягом року відхиляється від виконання своїх обов’язків, своєю бездіяльністю ігнорує Указ гаранта Конституції, тим самим демонструючи зневагу до Президента, та ставить під сумнів вагомість рішень «народного обранця».

 

Нагадаємо,що у серпні в рамках Громадської кампанії проти встановлення цензури у ЗМІ та мистецтві більше 30 громадських організацій звернулись до Прем’єр-мініста України та членiв Кабміну з вимогою зробити все необхідне в рамках своїх повноважень для виконання Указу № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», яким було доручено Кабінету Міністрів України вирішити в установленому порядку питання щодо ліквідації Національної експертної комісії, а саме – направити на розгляд до Парламенту законопроект, розроблений Міністерством юстиції України, який передбачає скасування Національної Експертної Комісії з питань захисту суспільної моралі.

Відповідь з Мін”юсту  можна переглянути за цим посиланням http://postup.lg.ua/news/protyagom-roku-kabmin-ignoruie-ukaz-prezidenta-shchodo-likvidaciyi-nek

 

Прес-служба «Правозахисного центру «Поступ»