Розпочався офіційний візит Глави УГКЦ до Вашингтона

У середу, 16 листопада, Блаженніший Святослав прибув із офіційним візитом до Вашингтона. У перший день візиту Предстоятель УГКЦ освятив місце в центрі американської столиці, де буде побудовано пам’ятник жертвам Голодомору. Ця невелика площа трикутної форми знаходиться недалеко від Капітолію і головного вокзалу, в центрі перетину трьох вулиць з інтенсивним автомобільним рухом. Згідно з договором між Сполученими Штатами та Україною, у 2008 році Уряд США виділив під пам’ятник Голодомору земельну ділянку в центрі міста. Одночасно було визначено дату закінчення терміну спорудження пам’ятника – 2013 рік. За словами Михайла Савківа, директора Української національної інформаційної служби (УНІС) — бюро УККА в справах громадських зв’язків з осідком у Вашингтоні, «спорудження пам’ятника у центрі Вашингтону буде надзвичайною подією не лише для української громади в Америці, а й для всієї світової громади, адже кожен, хто прямуватиме до Капітолію, не зможе оминути цього пам’ятника, і таким чином пригадає собі про геноцид українського народу». Нагадаємо, що в неділю, 20 листопада, в Нью Йорку відбудеться поминальна Панахида за жертв Голодомору, яку очолить Блаженніший Святослав.

Крім того, 16 листопада Глава Церкви мав низку важливих зустрічей з конгресменами та представниками Держдепартаменту. Сьогодні Предстоятель УГКЦ продовжить серію візитів до високопосадовців США та зустрінеться з Надзвичайний і Повноважним послом України у США Олександром Моциком. Відтак, після обіду, Блаженніший Святослав дасть інтерв’ю Мирославі Гонгадзе в програмі «Час-Тайм», що її глядачі зможуть побачити на 5-му каналі о 21:40 за київським часом.

Джерело: http://www.ugcc.org.ua/news_single.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=6523&cHash=e5d628813f944b4e4269ed1724de097d

About Ярослав Сватко 331 Articles
Журналіст. Керував газетою «Шлях перемоги», яку ще у 1954 році заснував Степан Бандера. У 1995 році створив видавництво «Галицька видавнича спілка», яким керує донині. Написав кілька науково-популярних книжок на історичну тематику.