Сьогодні у Києві вимагали президентського вето на закон про витіснення української мови з теле- та радіоефіру

Біля будівлі Адміністрації Президента України  відбулася акція проти закону, яким скасовується 50% квота на присутність україномовного аудіо-та відеопродукту в українському ефірі, натомість встановлюється 25% квота на продукцію, вироблену в Україні (не важливо, якою мовою).

Учасники акції,  організованої Громадянським рухом «Відсіч», Рухом добровольців «Простір свободи» та  Координаційної ради з питань захисту української мови привели з собою своїх дітей (під час акції вони займалися розмальовкою асфальту на Банковій), чиє майбутнє внаслідок прийняття закону опинилося під інформаційною й культурною загрозою. Учасники акції закликали  Віктора Януковича накласти вето на прийнятий Верховною Радою України 3 листопада 2011 року Закон № 6342 «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення та радіомовлення» (щодо приведення у відповідність із вимогами Європейської Конвенції про транскордонне телебачення до програмної концепції мовлення)» й передали йому своє звернення.

«Зміст цього документу є лобістським в інтересах виключно іноземного шоу-бізнесу та іноземних власників засобів масової інформації», – заявляють учасники акції.

Скасування ж такої державної підтримки суперечить закріпленому в статті 11 Конституції обов’язку держави сприяти розвитку української культури. Закон, попри його назву, зовсім не є дотичним до згаданої Європейської Конвенції, оскільки вона жодним чином не стосується радіоефіру, про який йдеться в Законі. До того ж, квотування на телебаченні національного медіа-продукту європейськими державами не може суперечити положенням Конвенції, яка пропагує надання більшої частини ефіру європейській медіа продукції, адже українські програми є також європейськими.

«Нам не байдуже, в якому інформаційному просторі виростатимуть наші діти, які медіа-продукти формуватимуть їх світогляд, які цінності – українські чи іноземні – прищеплюватимуться їм за допомогою теле- та радіо ефіру», – йдеться у зверненні.

Активісти заявляють, що  в разі набуття чинності закону, вони перейдуть до активної оборони прав виробників та споживачів українського медіа-продукту, закликаючи до бойкоту тих засобів масової інформації, які діятимуть всупереч національним інтересам.

Фото з акції можна обачити тут: http://vidsich.org.ua/archives/1174

По закінченні акції її учасники рушили до Верховної Ради, де взяли участь в іншому заході – проти законопроекту про суспільну мораль.

 

 

1 Comment

  1. В Україні продовжується імперська політика російського царату.

Comments are closed.