«Ювілей» в Тернопільській обласній раді пройшов не без ложки дьогтю

В той час, коли студенти активно святкували свій Міжнародний день, депутати Тернопільської обласної ради «здавали» сесію. Така от несправедливість. Жарти жартами, однак панство попрацювало потужно, адже від 9:00 до 22:00 не покидало сесійної зали. Можливо, засумували за натисканням кнопок і палкими дискусіями, або ж тому, що в них було «ювілейне» десяте засідання і навряд депутати ще колись в такому ж складі дождуться наступної круглої дати.

Який ж ювілей без подарунків? Один з таки презентів депутати зробили для тернопільської молоді, затвердивши проект програми «Молодь Тернопільщини». Наталя Найчук – начальник управління у справах молоді та спорту, що мала доповідати по даному питанню, не встигла «покрасуватись» перед аудиторією, адже питань до неї не виникло й проект програми швидко прийняли.

Програма зокрема передбачає протягом 2011 – 2015 років здійснити комплекс заходів щодо створення умов для ефективної реалізації державної молодіжної політики.

До шляхів вирішення проблем молоді, запропоновані у проекті належать:
– забезпечення молодим громадянам можливостей для успішного життєвого старту
– формування молодіжного інформаційного простору
– розвиток громадської активності молоді
– удосконалення системи формування здорового способу життя молоді та профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі.

Ці, та ряд інших заходів, включених у проект, тепер будуть реалізовуватись у життя за рахунок коштів, що обласна рада планує виділити на виконання програми, а це – 2 млн. 789 тис. гривень. Однак така сума варта того, аби створити сприятливі соціальні, економічні, політичні, фінансові та організаційні передумови для життєвого самовизначення та самореалізації молоді, формування високої моральності, культури, загальнолюдських цінностей, т.ін.

Також депутати прийняли ще кілька програм, серед яких – програма реалізації в області державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин на 2011-2015 р., та ухвалили рішення про заходи щодо розвитку пластового руху в Тернопільській області та програму розвитку пластового (скаутського) руху на 2011–2012 роки.

І до культури руки приклали. За ініціативи депутата обласної ради від ВО «Свобода» Наталі Мандзюк 2012 рік було проголошено роком Леся Курбаса з нагоди 125-річчя від Дня народження та 75-ліття з дня розстрілу українського режисера.

Депутат обласної ради, «свободівець» Володимир Бобко, залишився невдоволений сесійним засіданням, адже за його словами питання про підтримку Івана Демянюка так і залишилось знехтуваним та не підтриманим більшістю.

Нагадаю, проблема загострилась ще 30 листопада 2009 в німецькому місті Мюнхені, де німецький суд розглядав кримінальне обвинувачення проти українця Івана Демянюка. Німеччина це третя країна після США і Ізраїлю, яка засуджує Івана. Однак і досі не доведено, що він вчинив будь який злочин, але пан Іван і зараз продовжує знаходитись у руках німецьких фашистів. Володимир Бобко був відверто обурений таким ставленням своїх колег, що не проголосували «за», а залишились обабіч проблеми знедоленого українця. На його думку, німці просто цинічно хочуть перекласти частину власної провини за злочини другої світової війни на Україну, котра зараз не має власної сильної влади, щоб завадити такому брутальному очорненню маленького українця на світовій арені. Цинічному тому, що якраз саме Україна і є найбільш постраждалою державою від війни розв’язаної Гітлером та Сталіним.

Іван Миколайович Демянюк –українець, з початком Другої світової війни був призваний до армії, проходив службу в артилерійському з’єднанні, у травні 1942 року отримав поранення у стегно на сході Криму і потрапив у німецький полон. Його неодноразово звинувачено у причетності до військових злочинів ще часів Другої світової війни. Був засуджений до страти в Ізраїлі у 1980-х роках за причетність до вбивств євреїв, пізніше звільнений Верховним судом Ізраїлю. У 2009 році його було знов звинувачено, щоправда тепер судом Німеччини за причетність до вбивства в’язнів-євреїв у нацистському концтаборі Собібор.

Депутати до останнього надіялись побачити на сесії голову Тернопільської обласної державної адміністрації Валентина Хоптяна. Він за весь час їх роботи «заходив на вогник» лише раз, і то за принципом «одна нога тут, а інша там». Мабуть, у пана Хоптяна є важливіші справи. Олексій Кайда також не завітав на «ювілей», однак подейкують, що обласний голова захворів, тому пану Олексію бажаємо якнайшвидше одужати й повертатись на робоче місце.

Так і минув «ювілей» в обласній раді. Не без ложки дьогтю, однак загалом засідання пройшла вдало, хоча б тому, що всі питання розглянули, мовляв, навіщо залишати на завтра те, що можна вирішити вже сьогодні.

Тетяна Колеснік

About Nataliya Zubar 2346 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair