За сприяння ГО Львівська ОДА затвердила порядок оприлюднення своїх документів

Голова Львівської обладміністрації видав розпорядження “Про затвердження Порядку оприлюднення актів обласної державної адміністрації” від 26 жовтня 2011 року №1112/0/5-11. Проект документу підготували експерти Інформаційно-правового центру “Наше право” в межах проекту “Забезпечення права на ознайомлення зі змістом локальних актів” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”, Програми UNITER і Фонду “Східна Європа”. Про це розповіли на прес-конференції 7 листопада у Львові.

Названий Порядок визначив механізм офіційного оприлюднення актів обладміністрації через ЗМІ й Інтернет, а також способи набуття ними чинності.

“Весь процес опрацювання документу був повністю відкритий. Після завершення обговорень і громадських консультацій на офіційному сайті ЛОДА було оприлюднено звіт, у якому висвітлено всі пропозиції, що надійшли від ГО. Дуже багато пропозицій було враховано. Особливо це стосується визначення поняття “внутрішній акт ЛОДА”. Крім того, було прописано, що таке офіційний веб-сайт ЛОДА. Було доопрацьовано сам порядок оприлюднення, також було враховано пропозиції щодо відкритого конкурсу”, – розповів головний спеціаліст відділу політичного аналізу та прогнозування головного управління внутрішньої політики, преси й інформації Львівської обладміністрації Дмитро Посипанко.

За його словами, однією з новацій документу є те, що з 1 січня Львівська ОДА оприлюднюватиме всі ухвалені акти в офіційному друкованому виданні. Його визначать шляхом відкритого конкурсу серед друкованих ЗМІ області.

Програмний директор центру “Наше право” Оксана Ващук вважає, що документ полегшить роботу громадських організацій. Вона зазначила, що коли всі акти облдержадміністрації буде опубліковано у ЗМІ, це дасть можливість кожному громадянину ознайомитися з ними й отримати офіційну інформацію. Громадські організації, за словами експерта, можуть не подавати запитів на інформацію для того, щоб отримати текст того чи іншого акту. Вона зауважила, що це дасть можливість економити час громадських активістів, а також час працівників обладміністрації.

Оксана Ващук підкреслила, що при ухваленні названого документу чи не вперше в Україні було застосовано процедуру консультацій із громадськістю, що передбачено постановою Кабміну. Ще одна особливість документу, за словами експерта, полягає в тому, що його проект подали в обладміністрацію самі представниками громадянського суспільства.