Андрухович та Karbido готують передноворічний «Абсент»

18 грудня о 19:00 у Київській консерваторії (вул. Архітектора Городецького, 1/3) відбудеться медіавистава «Абсент» — третя частина музично-поетичної трилогії, авторами та виконавцями якої є польський гурт Кarbido та український письменник Юрій Андрухович. 

Ідея «Абсенту» — створення синтетичної лірико-музичної програми (голос поета, тексти, музика), підсиленої та доповненої візуалізацією (відео-арт у найрізноманітніших формах та проявах). Програма створюється за мотивами роману Юрія Андруховича «Перверзія» (сім перевидань в Україні, три у Польщі, окремі видання в Росії, Фінляндії, Сербії, США, Німеччині). У центрі роману  — загадкова історія поета і мандрівника Станіслава Перфецького, що в березні 1993 р. з’являється у місті привидів Венеції, а відтак, зазнавши в ній цілого ряду

Назва «Абсент» є, звичайно, метафоричною. Це — своєрідний парафраз на тему улюбленого напою всіх декадентів, що, переломлюючись через «тексти Перфецького», несе в собі вістку про Полинову країну (Україна після Чорнобиля) та її болісну відсутність (англійське absinth взаємодіє тут із absent) у сучасній Європі. Співпраця у проекті митців з Польщі та України сама собою стане активним запереченням цієї відсутності. Остаточною метою проекту є створення багаторівневого складного і захопливого дійства зі слів, інтонацій, музики, світла, відео.

«Абсент» є заключною частиною проекту «Самогон. Цинамон. Абсент», робота над яким почалась ще у 2008 році. Попередніми частинами трилогії є альбоми «Самогон» та «Цинамон». Обидві ці роботи  —  як самі альбоми, так і їхні концертні втілення на сценах України та Польщі  —  стали помітним, широко дискутованим явищем сучасної незалежної культури.