Нова літературна перемога України на міжнародній арені

Українські поети здобули перемогу на міжнародному літературному турнірі в Ризі. Про це повідомляє портал «Тиск світла» з посиланням на організатора поетичної баталії ArtCenter «Totaldobze». Сьогодні, 14 грудня, в день повернення авторів на батьківщину, стали відомі подробиці їхньої перемоги.

Сучасну українську літературу в Латвії представили поети Ярослав Мінкін та Олена Заславська. Багаторазові фіналісти українських слем-турнірів змогли гідно показати країну і на міжнародній арені.

Темпераментність і яскравість виступів вивели авторів Літературного угруповання «СТАН» у фінал змагання, де вони помірялися поетичною майстерністю з Mikelis і Jevenijs Mesmers.

Важливо відзначити, що поїздка українських авторів стала можливою завдяки підтримці European Cultural Foundation (Амстердам, Голландія).

Літературна першість на Dzejas Slams в Ризі і грошовий приз дісталися поетові з Луганська Ярославу Мінкіну. Серед його попередніх досягнень – перемога на Великому Київському Слем (Київ, 2008), де він обійшов у поетичній майстерності Павла Коробчука (Київ) та Андрія Ходановіча (Мінськ), а так само першість на Конкретному Донбаському Слемі (Донецьк, 2008).

«У Латвії слем-рух тільки формується. Перший слем у Ризі пройшов на початку 2011 року, проте нам, українським авторам, є чому повчитися. Так, ми більше темпераментні – це відчувається в подачі тексту, його займистості. Проте українському слему сильно не вистачає латвійської вдумливості, розміреності та витонченості. Слем в Україні – це емоція, шквал, неконтрольована стихія. Втім, у двохтисячних саме він вивів сучасну поезію з запилених літературно-музичних віталень і університетських гуртків на велику сцену, породив інтерес широких верств молоді до нової української літератури », – виголосив у своїй заключній промові переможець турніру Ярослав Мінкін.

Vineta Kalnina, менеджер ArtCenter «Totaldobze» так само прокоментувала перемогу українських авторів: «Оскільки слем-культура прийшла до нас з країн Західної Європи, латвійська публіка з нетерпінням чекала виступів українців, як певної альтернативної хвилі. І чекала не дарма. З першого ж раунду стало зрозуміло, що Ярослав Мінкін та Олена Заславська – сильні супротивники, з якими доведеться битися кращим авторам турніру. Рівень українських авторів відразу відзначило і професійне журі турніру. Своїми виступами, відчуттям сцени, перформативністю Ярослав і Олена серйозно сколихнули тиху атмосферу латвійського слему. Сподіваюся, наші автори винесли для себе урок і вже в наступному слем-турнірі ми зможемо побачити перші результати».