Роман Чайка: Жаліємо?

Байдужість громадян до всього, що коїться – це мрія усякої нечесної на руку влади.

Саме політичнийклас витворив чіткий поділ, глибиною з Великий каньйон, на нас і їх. Ну, з ними усе зрозуміло. Не зрозуміло лише з нами.

Понад сто тисяч москвичів на мітингу проти фальсифікацій нещодавніх виборів. Більше, ніж попереднього разу на Болотяній площі. Цей вихід громадян на мороз вилився у найпотужнішу акцію проти Путіна. ФСБ з ОМОНом безсилі. “Перевибори”, “всю владу – народу” і “Росія без Путіна” – ось головні вимоги. Над головами тисяч радісних, усміхнених людей в зимове небо відлітає портрет Путіна, як колись “олімпійський мішка”. З колонок над проспектом Сахарова лунає Океан Ельзи “Я не здамся без бою”. Як жартують москвичі: привіт з київського Майдану. Такої Росії світ не бачив від ранніх 90-их минулого століття…

Самі росіяни окреслили історичну вагу моменту – це були “вибори, які змінили нас”. А що може змінити сьогоднішній український холодець, у якому як шматки м’яса і моркви, зависли і тремтять в желатині колись активні громадяни? За минулий рік – 60 тисяч громадянських акцій протесту, які заледве струшували поверхню цього холодцю. Повний пшик. Ні кількість не переросла в якість, ні якість цих акцій не переросла в кількість. Щоразу на вулицю виходили інші самотні малочисельні групи принижених та ображених. Солідарності – нуль. Впливу на владу ніякого.

У парку навпроти уряду пів сотні ліквідаторів чорнобильського вибуху, а багатомільйонний Київ бездушно пропливає, байдуже проїжджає повз голодуючих. Чи це ті самі кияни, які не злякалися снігу та морозів 2004-го року? Куди зникли ті сотні тисяч усміхнених і гордих? Хоча б пригадати собі самих себе вісім років тому.

Що має трапитися в державі ще такого, чого не трапилося за цей рік біло-блакитного бульдозера, щоб ми змінилися?!

Із тими, хто нами керує здається вже все зрозуміло навіть “ядерному і термоядерному електорату”. Просто не залишилося жодного економічного, соціального та правового параметру в державі, який команда “професіоналів” не провалила б за цей рік. Внутрішня політика усе більше нагадує “демократичні” білоруські будні. А зовнішня політика, або як каже депутат Віктор Янукович-молодший: “наружниє проблєми”, зазнала повний крах як із Євросоюзом, так і з Москвою. “І переговори як на Захід, так і на Схід закінчилися нічим. Я особисто задоволений”. Так по-пацанячому відверто нахвалює “перемоги” влади депутат з ПР Володимир Макеєнко. Найприкріше, що ці “реформатори” навіть не криються і щомиті зі ще більшим цинізмом декларують свої власні апетити. Ділитися ні з ким не будуть, навіть з Путіним. Вони країну не продають – вони її самі приватизують та захоплюють. Той самий Макеєнко цілком адекватно сформував мету їх “покращення життя вже сьогодні”: “Маючи маленьку пекарню, за все життя заробиш те, що при владі можна заробити дуже швидко – за день, за місяць”.

Показово, що депутат-регіонал з економічним науковим ступенем Олексій Плотніков, ображався, коли його запитували про виконання реформ згідно з термінами президентської програми “Україна для людей”. Саме у ній на 2011 Президент прописав зниження ПДВ до 17%, зниження податку на прибуток до 19%, податкові канікули для малого бізнесу, переведення 60% бюджету з центру в регіони, і навіть остаточно армію зробити контрактною до завершення цього року. “Так ставити запитання некоректно” обурювався Плотніков. Довладарювалися вже до того, що цитувати програму Януковича стало поганим тоном?!

Байдужість громадян до всього, що коїться – це мрія усякої нечесної на руку влади. Саме політичний клас витворив чіткий поділ, глибиною з Великий каньйон, на нас і їх. Ну, з ними усе зрозуміло. Не зрозуміло лише з нами. Лише 8% співгромадян ще вірять, що справи в країні рухаються переважно в правильному напрямку. Де ж ті 92 %?

Невдоволені усім політичним класом?

Чехи, такі самі як ми на всю голову слов’яни, захотіли змін і вибрали Вацлава Гавела. Не політ-вождя, а чесну, моральну і розумну людину. Услід його труні аплодували мільйони пражан і вклонився цивілізований світ. Поляки (теж на всю голову слов’яни) вибороли і вистраждали Бальцеровича, який реформував їм Польщу із совєтсько-соціалістичної на нинішню країну і тихо відійшов із політики в підручники історії.

Вони хотіли змін і діяли. Що з нами не так?!

Росіяни мовчали, схвалювали і підтримували – путінізм цементувався і чавив усіх незгодних поодинці. Вийшли перші сотні тисяч на вулиці і гебешний колос на глиняних ногах здригнувся. Люди почали мінятися і готові вийти знов і знову – Кремль змушений вперше за 20 років реагувати. І по-старому, катком по головах, більше вже не вийде.

92 % українців, як замірили соціологи, також бажають змін і…не діють. Навіть регіонал Макеєнко обурюється: ” Та що ви нас жалієте, політиків? Ми хіба бідні?! Вийдіть, подивіться на вулицю Грушевського – на яких машинах їздимо?!”

Жаліємо?! Якщо відповідь готова, то найвищий час діяти масово і починати нашу виборчу кампанію негайно. Вони свою вже почали своїми мільйонами і своїми провокаціями штибу мовного законопроекту Колесниченка-Ківалова. Час діяти кожному, хто володіє знаннями й інформацією. І діяти треба вже й негайно. Донести до всякого “маленького українця” позбавленого інтернету правду про їх дерибан, брехню, розкрадання і звичаї. Принтер має стати масовою зброєю на ці холодні місяці. Народна газета з рук в руки.

92% просто зобов’язані уникнути свого ще одного бездумного чи безумного вибору. Тактика “випаленої землі” має спрацювати як на мажоритарних виборах, так і в партійному вимірі. Цій незмінній політичній армії треба сказати словами Януковича: “ми вам не заздримо…решта додумаєте самі”.

ТСН

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

5 Comments on "Роман Чайка: Жаліємо?"

 1. Khorosha stattja.
  Zapyskaty prynter! Zhoden.
  Jak stosovno partij ta orhanizacij shcho mohly bu orhanizyvaty ljudej?
  Ljudy vzhe ne bydlo, ale orhanizacija potribna, potribna pro-nacionalna pro-Ukrainska inteligencija, potribni lideru…

 2. ОЛЕСЯ | 26-12-2011 05:29 at 05:29 |

  Дорогий Пане Романе, мудро запитуєте, мудро шукаєте відповді. Але слов’нство нічого не має до діла з тим, що люди в Україні пасивно поводяться, терплять наругу неуків і кровопивців пацанів. Це скоріш наслідок браку знань як конкретно діяти у теперішніх непевних умовах. Пацанва розгулялася і розперезалася до найнижчої межі цинізму. Все їм сходить з рук, бо усюди їхні попихачі, донощики, підлота, яка на більше, ніж на ницість не спроможна, а жити і розкошувати хоче. Надії, які багато пов’язували з Помаранчевою революцією зведені на нівець не тільки ворожим табором, але й самими людьми, бо один у полі не воїн, і на другий день після виборів не треба волати про розчарування. Багато вважало, що вийти на вулицю чи прийти на вибори досить, щоб вже завтра хтось зробив квітуче життя. Забули, що той хтось це у першу чергу він чи вона особисто. Один єдиний вихід з цього є перегрупувати сили і знову громадою виявити спротив тиранам. ТРЕБА ДОБРЕ ЗНАТИ ЛЮДЕЙ, ЯКИМ МОЖНА ДОВІРИТИ СВОЮ ДОЛЮ.

 3. ГЛЯДАЧ | 26-12-2011 17:39 at 17:39 |

  ЖАЛІЮТЬ! ТА НЕ ПОЛІТИКІВ, А СЕБЕ, НЕ ХОЧУТЬ НАПРУЖУВАТИСЬ. МИ КОЖЕН ЖИВЕМО В ХАТІ ЯКА ЗКРАЮ. ТОМУ НІ У ЩО НЕ ВТРУЧАЄМОСЬ. ВСІ ВВАЖАЮТЬ, ЩО ДО ВЛАДИ МАЄ ПРИЙТИ ХТОСЬ, ТІЛЬКИ НЕ Я. А РИГИ ТАК НЕ ВВАЖАЛИ І ВЛАДА ОПИНИЛАСЬ В ЇХНІХ РУКАХ НАЗАВЖДИ, БО НАМА КОМУ ВІДНІМАТИ.
  ЛЕДАРІ ЗКРАЙХАТЧЕНКИ ВЛАСНИХ ДІТЕЙ ЖРАТИМУТЬ, А НА БОРОТЬБУ НЕ ПІДНІМУТЬСЯ. НЕ СТАЛІН ПОРОДИВ ГОЛОДОМОР, А МОВЧАЗНІ НЕНАШОСПРАЦІ.
  УКРАЇНЕЦЬ, ЯКИЙ СЕБЕ ПОВАЖАЄ, НАЙРАДИКАЛЬНІШЕ МОЖЕ ЗРОБИТИ – ЕМІГРУВАТИ, АЛЕ НЕ ВБ’Є ДИКТАТОРА. “СЛАВНИХ ПРАЩУРІВ ВЕЛИКИХ, ПРАВНУКИ”???????????

 4. ГЛЯДАЧ | 26-12-2011 17:43 at 17:43 |

  PS. НАВІТЬ КАНАЛ ЧЕСНИХ НОВИН ВСЕ БІЛЬШЕ ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ В КАНАЛ РЕКОМЕНДАЦІЙ ПО ВЖИВАННЮ ЛІКАРСЬКИХ ТРАВ

 5. ОЛЕСЯ | 26-12-2011 18:39 at 18:39 |

  Не зовсім погоджуюся за думкою ГЛЯДАЧА що до “НЕ СТАЛІН ПОРОДИВ ГОЛОДОМОР, А МОВЧАЗНІ НЕНАШОСПРАЦІ”.
  Поцікавтеся, будь ласка, скільки силових спротивів було серед Українського селянства. Однак, з косами та вилами проти озборєної до зубів банди московської і “місцевих” прислужників багато не зробиш. Ані тоді, ані тепер. Те, що багато людей тримається “хати з краю” це також до пори до часу, бо навіть “край” має можливість у черзі бути першим, коли сусіда вже знищили. Тому думати, що якось мине вкрай не мудро і недалекоглядно.
  П’тий канал, який чомусь покинув колишню, хоч у дужках назву Чесних новин , таки може значно краще інформувати своїх громадян про важливі події. Даруйте на слові, на якого біса, українцям знати про “свадьбу” старої розпусниці Пугачової та Бог зна що Галкіна (?). Пора відпустити цю динозаврівську “матрицю новин” “культури” сусідньої держави. Краще б подали за Інна Фест влаштований Музеєм Гончара.

Comments are closed.