Stop загарбанню зеленої зони в урочищі Гайок у Києві!

Громадянська кампанія «Форум порятунку Києва» і «Спілка порятунку Голосіїва» закликають захистити парк «На схилах Мишоловського яру» під назвою Гайок від хижацької забудови.

Про це повідомляє прес-центр «Форум».

Розповідає голова «Спілки порятунку Голосіїва», член виконкому громадянської кампанії «Форум порятунку Києва» Михайло Михалко: «У травні 2006 року незаконні забудовники захопили 2,3 га землі урочища Гайок і досі продовжують утримувати їх. Вони обгородилися парканами, набудували без дозволу будівель, що охороняються собаками, перекрили прохід до лісу і можливість користу­вання парком мешканцям селища Мишоловка і всім любителям природи».

У квітні 2008 року після скарги «Спілки порятунку Голосіїва» Київський природоохоронний прокурор звернувся до Голосіївського райсуду Києва із позовом у інтересах держави про звільнення урочища Гайок. Однак у позові було відмовлено.

Михайло Михалко: «Суд аргументував своє рішення сміхотворним поясненням, що у 1948 році ця земельна ділянка надавалася на один рік під городи працівникам лісокомбінату. Стало зрозумілим, що суддів добряче «задобрили». Справдилися слова керівника загарбників Василя Якименка, адресовані мені: “Не витрачай час на боротьбу зі мною, у нас вистачить грошей купити всі суди”».

Загарбники землі Гайка зареєстрували статут обслуговуючого кооперативу «Садове товариство “Гайок-МІ”» і вимагають від Київради узаконити захоплену ними землю. Нині вони психологічно тиснуть на чиновників.

Віталій Черняховський, головний координатор громадянської кампанії «Форум порятунку Києва»: «Ця галаслива група людей 15 грудня 2011 року пікетувала Київраду. Також незаконні забудовники домоглися виїзду на місце комісії депутатів Київради для узаконення загарбання державної землі урочища Гайок. На 15 грудня 2011 року був призначений розгляд цього питання на сесії Київради, але був перенесений на наступну сесію – 29 грудня. Зрозуміло, що залишається загроза незаконного надання корумпованими депутатами Київради парку Гайок під забудову».

Мешканці Мишоловки з самого початку засудили на своїх зборах дії загарбників Гайка і з обуренням стежать за подіями. Михайло Михалко стверджує: «Вони знають ціну рішенням сучасних продажних судів і вимагають гідної відсічі загарбникам з боку представницького органу місцевого самоврядування – Київради. І у мешканців достатньо матеріалів, щоб допомогти владі».
Нині громадськість Мишоловки просить Київраду залучити її представників до вирішення конфлікту на користь збереження зеленої зони в урочищі Гайок.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут