Звернення Генерального секретаря ООН з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією

(Неофіційний переклад)

 ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР

– – –

ЗВЕРНЕННЯ З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ
БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

9 грудня 2011 року

Корупція – це вражаюча всі країни хвороба, яка підриває соціальний прогрес і породжує нерівність і несправедливість.

Розкрадаючи вкрай необхідні для розвитку кошти, корумповані індивіди та установи позбавляють бідні та вразливі верстви населення послуг у галузі освіти, охорони здоров’я та інших базових послуг.

Незважаючи на те, що корупція витісняє бідні верстви населення на узбіччя життя, їх неможливо змусити мовчати. Події, що відбулися цього року в арабських країнах і в інших регіонах світу стали виразом єднання простих людей, які засудили корупцію і зажадали, щоб уряди оголосили війну цьому злочину проти демократії. В результаті цих протестів на міжнародній арені відбулися такі зміни, які всього кількома місяцями раніше неможливо було навіть уявити.

Корупція – всеохоплююче зло, відповідальність за боротьбу з яким несе кожен з нас.

Організація Об’єднаних Націй надає країнам допомогу в боротьбі з корупцією в якості складової частини своєї більш широкої, загальносистемної кампанії за зміцнення демократії та оздоровлення державного управління.

Потужним інструментом такої боротьби є Конвенція Організації Об’єднаних Націй проти корупції. Я звертаюся до всіх урядів, які ще не ратифікували цю конвенцію, з настійним закликом зробити це якомога швидше. Я також звертаюся до урядів з проханням включати антикорупційні заходи в усі національні програми, спрямовані на підтримку сталого розвитку.

Ефективні дії принесуть чималі вигоди і приватному сектору. Корупція призводить до спотворення ринкових відносин, веде до зростання витрат компаній і в кінцевому рахунку стає тягарем для споживачів. Завдяки антикорупційним ініціативам, у тому числі Глобального договору Організації Об’єднаних Націй, компанії можуть створити більш прозору систему міжнародних економічних зв’язків.

Давайте ж з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією зобов’яжемося внести посильний внесок у протидію корупції, викриття корупціонерів і формування такої культури поведінки, наріжним каменем якої є норми етики.