Африка «допомогла» Україні піднятись у рейтингу свободи слова – Репортери без кордонів

25 січня «Репортери без кордонів» оприлюднили свій щорічний Всесвітній Індекс Свободи Слова, у якому Україна посіла 116 з 179 країн світу (у 2010 – 131 з 178 країн). Міжнародна правозахисна організація підкреслює, що цей рейтинг не відображає реального стану речей в Україні, а є лише свідченням загального погіршення свободи слова у світі.

«Я незадоволений цим рейтингом, який не відображає реального стану речей, і його жодним чином не можна сприймати як підтвердження покращення ситуації зі свободою слова в Україні. Не можна забувати, що він є всього лише результатом порівняння з розвитком ситуації у інших країнах, де свобода слова погіршилась. У цьогорічному рейтингу занадто багато країн, зокрема, африканських, боролись за останні місця, вони і виштовхнули Україну наверх», заявив Йохан Бір, керівник Європейського Бюро Репортерів без кордонів.

За словами Оксани Романюк, представника Репортерів без кордонів в Україні, протягом минулого року ситуація у сфері свободи слова в Україні не змінилась на краще, а навпаки, погіршилась, про що свідчать об’єктивні факти – наприклад, зростання кількості фізичних нападів на журналістів (якщо у 2010 постраждало 26 журналістів, то у 2011 – 35), розвиток різних видів цензури та перешкоджань законній професійній діяльності журналістів. “Все це не дає жодних підстав для того, щоб радіти зростанню рейтингу України у порівнянні з іншими країнами. Навпаки, в Україні продовжується розвиток поганих тенденцій: повернення цензури, високий рівень насильства, і тотальна безкарність за напади на журналістів”, заявила Оксана Романюк.

Репортери без кордонів підкреслюють, що підвищення рейтингу України до 116 місця пов’язане лише з переміщенням її сусідів, які знаходяться внизу всього списку у цьому році. Насправді, ситуація в Україні погіршилась, про що свідчить збільшення кількості фізичних нападів на журналістів, що повернення до цензури тощо.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут