Кліматична справедливість: на порядку денному церков двох континентів

В світлі впливу глобальної економічної та фінансової кризи, делегації Комісії «Церква і Суспільство» Конференції Європейських Церков (CSC/CEC) та Ради Церков Латинської Америки (CLAI) зустрілись в Гавані з 16 до 23 січня 2012 року. Зустріч відбулася в рамках програмного діалогу між двома регіональними вселенськими установами, який розпочався в 2009 році.

Ця зустріч продовжила перший етап діалогу, започаткованого на зустрічах в Буенос Айресі, Осло, та Будапешті, результати та прийняті зобов’язання якого були видані в 2011 році під назвою: Загрози та виклики глобалізації: Церкви Європи та Латинської Америки ведуть діалог.

Почавши з підсумків першого етапу діалогу, учасники зустрічі в Гавані прийняли рішення сконцентрувати подальшу спільну працю на темі кліматичної справедливості.

Особливу увагу конференція сфокусувала на сталому економічному управлінні, ролі та внеску церков у суспільне надбання та богословських перспективах ефективного управління обох континентів.

Зв’язок між політичним та економічним управлінням є критичною проблемою поточної системи.
Делегації CSC та CLAI обговорили свої підходи до різних аспектів боргу в цілому, який включає в себе державні та зовнішні борги, а також екологічні борги і біблійні підходи до них.

У своєму внеску до діалогу єпископ Хуліо Мюррей, президент CLAI, зазначив: “Ми розуміємо діалог як простір, в якому практична солідарність та спільний супровід виражені в пошуку відповідей на виклики сучасного світу”.

Зміст зустрічей був підсилений участю кубинських богословів та нагодою навчатися від соціального, політичного та економічного середовища острівної нації.

Підкреслюючи важливість діалогу для церков обох континентів, єпископ Хуліо Мюррей сказав: “Діалог переріс в подорож, в якій ми піклуємося один про одного та молимося один за одного. Все це робить нас здатними швидше реагувати і намагатися стати інструментами миру та любові”.

Ця зустріч підтвердила спільні зобов’язання працювати разом, особливо в світлі майбутніх зборів відповідних органів континентальних установ CEC та CLAI, як і майбутньої асамблеї Всесвітньої Ради Церков.

************

Конференція Європейських Церков (CEC) це об’єднання  близько 120 православних, протестантських, англіканських та старо-католицьких церков з усіх країн Європи, плюс 40 пов’язаних з ними організацій. CEC була заснована в 1959 році. ЇЇ офіси розташовані в Женеві, Брюсселі та Страсбурзі.

Комісію  «Церква і Суспільство» Конференції Європейських Церков становлять  церкви – члени  CEC та асоційовані організації, установи Європейського Союзу, Рада Європи, ОБСЄ, НАТО та ЄС (з питань, що стосуються Європи). Її завдання полягає в наданні допомоги церквам у вивченні питань церкви та суспільства з богословської та соціально-етичної точки зору, особливо тих, що стосуються Європи, та представляти спільні позиції церков-членів в їх відносинах з політичними інститутами (установами), що працюють в Європі.

Прес-реліз переклала з англійської мови Аня Чех для Бюро УГКЦ з питань екології

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології